EDBA

Když jedeme na kole,zapneme si světla
Naše jízda na kole, to je velká sranda.
Pozor značka stop – bacha na další krok!
Dávej pozor, jedeš po hlavní silnici.
Nezapomeň odbočit, abys trefil dálnici.

(skupina č. 1 – vedoucí A.Kubela)

Na ukázku přinášíme jeden z deseti úkolů, které měli naši žáci splnit na stanovištích. Ta byla rozmístěna po celém areálu školy i v přilehlých třídách. Zde o své body bojovali žáci od 4. do 8.třídy, naši nejmladší měli připravenou křižovatku s autíčky a značkami v tělocvičně.

Stanoviště již tradiční – oprava kola, jízda zručnosti, první pomoc, dopravní testy,…. – prošla desetičlenná družstva během dopoledne, zbyl čas i na malování na chodníku, jazykový koutek, nebo sestavení krátké básničky, jejíž ukázku jste mohli číst v záhlaví této zprávy.

Důvod, proč zařazovat každoročně projekt Bezpečně do školy, je prostý. Každou dovedností či vědomostí  zde nabytou se naši svěřenci chrání před případnými nehodami na našich komunikacích.

M.Součková

Vytvořeno: 25. 9. 2017