IQ Landia

Dne 29. 5. 2018 žáci 8. a 9. třídy navštívili IQLandii v Liberci.
Žáci se nejprve zúčastnili zábavné chemické show, při které viděli, jak hoří vodík, jak se chová zkapalněný dusík i jak lze přelévat plyn. Chemické pokusy nás všechny

naladily a potom jsme  si mohli IQLandii procházet sami. Vystavené pomůcky si mohli žáci vyzkoušet a ověřit si tak znalosti z chemie, biologie, fyziky, zeměpisu

S největším zájmem se asi setkaly pomůcky v posledním patře, zaměřené na fyziku, konkrétně na šíření zvuku. Také si každý mohl vyzkoušet Hvězdný kolotoč. Ten kdo ho vyzkoušel, mohl na vlastní kůži poznat pocity kosmonautů při cestě do vesmíru. Bez povšimnutí nezůstal Geolab, kde se žáci podívali, jak to vypadá v samém nitru naší planety, co všechno se skrývá pod povrchem České republiky.

Exkurze do IQLandie dětem pomohla přiblížit probírané učivo a zábavnou formou a vlastní zkušenností si ověřit některé poučky a zákony, které se ve škole mnohdy jeví jako velká nuda.

A. Dvořáková, J. Pavliš

Vytvořeno: 4. 6. 2018