Kalendář

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 2
DNES: 124
TÝDEN: 1189
CELKEM: 345569

Certifikát

Základní škola Semice, okres Nymburk - idatabaze.czZákladní školy - idatabaze.cz

Navigace

Obsah

100 let výročí založení ČSR

Typ: ostatní | náš tip
ZŠ slaví výročí

Oslava výročí 100 let založení Československa

V pátek 26. 10. 2018 zorganizovala základní škola ve spolupráci s obecním úřadem slavnostní program pro žáky školy, rodiče a veřejnost. Program byl věnován oslavě výročí 100 let založení Československa, proběhl ve velkém sále nově zrekonstruované sokolovny. Bylo to velmi důstojné místo pro tuto akci, která se velmi vydařila.

Přítomni byli žáci prvního a druhého stupně základní školy, čas pro toto slavnostní dopoledne si udělalo i mnoho rodičů a občanů naší obce.

Zahájení a seznámení s programem provedl ředitel základní školy Mgr. Pavel Jareš, následovala státní hymna. Žáci 3. třídy společně s pěveckým kroužkem pod vedením Mgr. Katariny Siskové zazpívali lidovou píseň. Následně jsme zhlédli desetiminutovou projekci nazvanou 100 let republiky, kde byli shrnuty všechny důležité události, které se v průběhu tohoto období staly. Podrobněji je následně popsal pan učitel dějepisu Bc. Roman Ježek.

Další kulturní vložku obstarala děvčata druhého stupně se svou recitací. V příspěvku starosty Františka Novotného, který čerpal z historických dokumentů obce, jsme se dozvěděli o tom, jak občané uvítali vznik samostatného státu.

Následoval hudební klip našich předních zpěváků, věnovaný tomuto výročí. Protože jsme státem, kde má sport velkou tradici a který získal za ta léta mnoho úspěchů, bylo těžké z nich vybrat k připomenutí pouze jeden. Asi jeden z největších úspěchů bylo vítezství našich hokejistů na Olympijských hrách v Naganu v roce 1998. Videoukázka z tohoto turnaje nám tento úspěch znovu přiblížila.

Protože naše slavnostní setkání mělo také charakter výchovně-vzdělávací, měl zástupce školy Mgr. Josef Pavliš připraven pro žáky zábavný a velmi zajímavý vědomostní kvíz, který upevnil jejich znalosti a vědomosti. První část dopoledne skončila státní hymnou včetně slovenské části v podání žáků 5. třídy pod vedením Mgr. Katariny Siskové.

Následně byli všichni návštěvníci vyzváni, aby se odebrali do areálu obecního úřadu, kde jsme společně zasadili památnou lípu, která bude připomínat toto významné výročí.

Tím bylo slavnostní dopoledne ukončeno. Poděkování patří všem, kteří se akce zúčastnili a zejména těm, kteří akci připravili. Bylo to důstojné poselství, že jsme a vždy budeme hrdí Češi.

 

                                                                                                                      Pavel, Jareš, Josef Pavliš

 


Vytvořeno: 30. 10. 2018
Poslední aktualizace: 1. 11. 2018 16:59
Autor: Mgr. Lenka Ševčíková