Informace + provozní řád

Informace k placení a odběru obědů pro žáky a zaměstnance ZŠ Semice

Každý žák a zaměstnanec naší základní školy musí být ke stravování přihlášen. To není nic nového. Většina strávníků je přihlášena nepřetržitě od doby nástupu do školy, noví strávníci se na začátku školního roku nebo v jeho průběhu hlásí u hospodářky školy.

Na vlastní náklady si musí strávník koupit čip v ceně 115,- Kč a to do konce září (po odchodu ze základní školy mu bude vrácena částka 90,- Kč). Dále se musí zálohová platba platit tak, aby peníze na účet školy dorazily nejpozději poslední den předcházejícího měsíce, např. platba na říjen musí na náš účet dorazit nejpozději do 30. září. Placení obědů zůstává ve stejném režimu a to platbou na účet školy (126938141/0300), do zprávy pro příjemce zapsat jméno a příjmení a účel platby (obědy nebo školní jídelna apod..)

Ceny obědů: 1.-4. třída 21,- Kč (měsíční platba 420,- Kč)

5.-9. třída 23,- Kč (měsíční platba 460,- Kč)

Odhlašování a sledování své platby, jídelníček a odběr obědů vašeho dítěte budete provádět přes webové stránky www.strava.cz. Zadáte číslo naší školní jídelny 6903, jméno a příjmení vašeho dítěte, oddělené tečkou a malým písmen bez háčků a čárek (např. antonin.vesely), heslem je datum narození bez teček a kde je jen jednociferné číslo nahradí se nulou (např. 02112005). Toto úvodní heslo si můžete kdykoli změnit a doporučujeme to z důvodu bezpečnosti.

Po zadání těchto údajů (číslo jídelny, uživatelské jméno a heslo) se vám stránky otevřou a hned vidíte kartu svého dítěte. Je tam nalevo jeho jméno a příjmení, napravo finanční částka. Jestliže je tam nula, je to v pořádku a znamená to, že máte zaplacený celý probíhající měsíc a další platbu je tam třeba zaslat do konce tohoto měsíce na měsíc příští. Jestliže se zobrazuje nedoplatek, nemůže být oběd vydán, protože systém vykazuje nepřihlášený oběd. Čip bude čtečkou odmítnut. Jestliže se zobrazuje přeplatek, je možné na další měsíc odeslat poníženou částku nebo neposílat platbu žádnou to v případě, že přeplatek stačí na celý další měsíc.

Na horní liště otevřeného webového odkazu máte lištu, zde můžete různě přepínat dle vaší potřeby. Jsou zde např. tyto odkazy – objednávky, platby, výdej atd…

Odhlášení oběda – je možné do 11.00 hodin předchozího dne, později už ne a oběd si lze vyzvednout v jídelně do jídlonosičů. V okně objednávky klikneme na čtvereček u daného dne, ve čtverečku zmizí zaškrtnutí a je prázdné, následně je třeba ještě kliknout na zelenou ikonu Odeslat na horní liště. Tím je oběd odhlášen a cena za tento oběd se převede na konto k zůstatku. Oběd lze znovu přihlásit obdobným způsobem například v případě, že si odhlášení rozmyslíte.

Při ztrátě čipu si žák bude muset opatřit nový, doporučujeme ho nosit např. na klíčích. V případě, že ho žák zapomene doma, oběd po kontrole placení dostane, zapomínání se ale nesmí opakovat často. Jestliže rodiče nemají pravidelný přístup k internetu, po telefonické domluvě bude obědy odhlašovat paní hospodářka a to také do 11.00 hodin předchozího dne. To však bude jen ve zcela mimořádných případech.

Tento systém jsme instalovali zejména pro jeho jednoduchost a přehlednost. Měl by sloužit zejména vám a měl by být pomocníkem v oblasti školního stravování. Můžete si nejen hlídat ale také řídit financování a kontrolovat vyúčtování obědů, jídelníček a také zda vaše dítě oběd opravdu odebralo. V případě dotazu nebo nejasnosti nám volejte.

Pavel Jareš ř. š.