Sdružení Šáteček

Historie sdružení

Dětský folklórní soubor Šáteček vznikl v roce 1985 při Základní škole v Semicích z iniciativy pana Ing. Oldřicha Kusovského. K původnímu se přidružil Dům dětí a mládeže Nymburk, neboť členy souboru už nejsou jen žáci semické školy, ale děti z mnoha míst regionu. Organizaci všech akcí souboru a financování zajišťuje Občanské sdružení rodičů a přátel souboru Šáteček ve spolupráci s Domem dětí a mládeže Nymburk.

Soubor nyní pracuje ve třech složkách. Dvě složky taneční, z toho jedna s obsazením mladších žáků, druhá s obsazením mládežníků a složka muzikantská. Všechny tyto části souboru se podílejí na společných vystoupeních nejen v České republice, ale i v zahraničí. Hlavním tématickým zaměřením souboru je folklór středního Polabí. Motivací jeho činnosti je uchování lidové písně, tanců a zvyků našich předků a snaha pěstovat, jak u aktivních členů souboru, tak i v divácích, kultivovaný vztah k české národní kultuře.