Pasování na čtenáře

Velmi zajímavý a také slavnostní školní den prožili ve úterý 19.6.2018 naši prvňáčci. Dopolední výuka byla přímo pohádková. Žáci byli pasováni na opravdové čtenáře. Pozvání přijali i rodiče, prarodiče a známí našich nejmladších

žáků. Vytvořili krásnou atmosféru, ke které přispěla i svátečně nazdobená třída. Celý slavnostní akt zahájil a patřičně odlehčil šašek. Děti rozesmál, uvolnil a následně přivítal další pohádkovou dvojici. Paní učitelka se zázračně proměnila v královnu a pan učitel v krále. Žáci si nejprve vyslechli královské pomazání, následně museli prokázat své čtenářské dovednosti a potom byli pasováni královským mečem na čtenáře. Královna je obdarovala krásnou šerpou a knihou s věnováním. Na závěr prvňáčci společně složili slib, kde se zavázali čtení dále procvičovat a o knihy se hezky starat. Bylo to krásné a dojemné dopoledne, které se stalo v naší škole pěknou tradicí.

Vytvořeno: 27. 6. 2018
Poslední aktualizace: 27. 6. 2018 08:17