TÝDEN: 1985

Archeopark Všestary

Typ: ostatní | náš tip
Archeopark VšestaryVe čtvrtek 5.10.2017 se žáci 5. a 6. třídy vypravili do Archeoparku ve Všestarech u Hradce Králové.

Nejprve jsme zajeli do Hradce Králové a prošli si staré město a poznali nejvýznamnější památky města. Poté jsme přejeli do Archeoparku ve Všestarech. Exkurze byla rozdělena na dvě části. V první části jsme si prohlédli muzeum, zhlédli film o vzniku osady, o pravěkých řemeslech a technologiích a mohli jsme si osahat repliky pravěkých nástrojů a zbraní. Ve druhé části jsme navštívili pravěkou vesnici. Prohlédli jsme si pravěká obydlí a vyzkoušeli si, jak je těžké pracovat s pravěkými nástroji -  broušení kamene, drcení mouky z obilných zrníček pomocí kamenů, obdělávání pole dřevěnými motykami, sekání sekyrkou. Nejvíce se všem líbilo házení oštěpem do slámy.

Počasí nám sice nepřálo, ale exkurzi jsme si užili a všichni jsme se rádi vrátili do současnosti a do teplých domovů.

Více fotografií najdete na portálu www.semice4.rajce.net

Mgr. Lenka Ševčíková, Ing. Blanka Mikulová a Bc. Roman Ježek