TÝDEN: 1969

Halloween v 5. třídě

Typ: ostatní | náš tip
Halloween v 5. tříděProjektový den

V pondělí 30. října a v úterý 31. října se v 5. třídě objevili duchové, čarodějnice, příšery, dýně a upíři – slavili jsme Halloween. Zopakovali jsme si, proč se některým dýním říká „pumpkin“ a některým „Jack-o'-lantern“, přečetli jsme si českou i anglickou básničku na Halloween a zazpívali jsme si a „zaspellovali“ písničku H-A-double L-O-W-double E- N spells Halloween. Naučili jsme se základní slovíčka k Halloweenu a vyplnili si Halloweenský pracovní list v Čj a v Ma a v angličtině jsme si zopakovali slovíčka na emoce. Vyhlásili jsme i soutěž o nejdelší slupku z jablka. Děti si vyzkoušely oloupat jablko, ten, který měl nejdelší slupku, vyhrál.(Apple Patiny). Po oba dny jsme hráli Halloweenské BINGO, zpívali další anglické Halloweenské písničky, naučili se nová anglická slovíčka a zahráli si několik her. Dětem se moc líbila hra, při které lovily jablka v míse s vodou (Bobbing for Apple). Úspěch měla i hra, při které se děti ve dvou družstvech snažily přemístit jablko spolužákovi za sebou pomocí brady (Apple Pass).

Všechny děti dostaly sladkou odměnu, Halloween si opravdu moc užily a ani si nevšimly, že se naučily mnoho anglických slovíček, vět a taky Halloweenskou básničku.

Více fotografií najdete na portálu www.semice4.rajce.net

Mgr. Lenka Ševčíková