Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 3
DNES: 229
TÝDEN: 433
CELKEM: 577704

Certifikát

Základní škola Semice, okres Nymburk - idatabaze.czZákladní školy - idatabaze.cz

Navigace

Obsah

Exkurze do hotelu Grand Majestic Praha

Typ: ostatní
Březen – s názvem tohoto měsíce se každému z nás vybaví něco jiného. Pomineme-li svátky a narozeniny, vybaví se nám starším například MDŽ nebo heslo Březen – měsíc knihy. Našim teenagerům (hlavně těm, kteří končí povinnou školní docházku) pak určitě termín odevzdání přihlášek na střední školy a do učilišť. Rozhodují zde poprvé o svém budoucím osudu. Povinností nás ve škole je ukázat jim různé cesty, kterými se mohou po odchodu ze základní školy dát.
Jeden takový směr jsme nabídli v podobě exkurze do hotelu Grand Majestic Plaza v Praze (www.hotel-grandmajestic.cz). Vybraní žáci z 8. a 9 třídy se zájmem o studium na hotelových nebo obchodních školách se zde seznámili s chodem hotelu, s náplní práce každého zaměstnance. Žáci si mohli prohlédnout některé pokoje, kongresový sál, hotelovou restauraci, bar či recepci. Dozvěděli se o nutnosti znalosti jazyků, kladného přístupu ke klientům, vcítění se do jejich přání a stoprocentního plnění všech povinností. Průvodce a organizátor akce pan Souček nastínil účastníkům exkurze možnosti, jak se na povolání v hotelnictví či cestovním ruchu připravit. Žáci si tedy mohli udělat obrázek, zda by se jim práce v tomto oboru líbila a zda škola, kterou si vybrali, byla ta pravá.
Někdy to však ukáže až čas a život sám.
Přejeme všem žákům, kteří letos vychází z 9.třídy, aby si zvolili právě tu školu, která je přivede k jejich vysněnému zaměstnání.
M.Součková

Březen – s názvem tohoto měsíce se každému z nás vybaví něco jiného. Pomineme-li svátky a narozeniny, vybaví se nám starším například MDŽ nebo heslo Březen – měsíc knihy. Našim teenagerům (hlavně těm, kteří končí povinnou školní docházku) pak určitě termín odevzdání přihlášek na střední školy a do učilišť. Rozhodují zde poprvé o svém budoucím osudu. Povinností nás ve škole je ukázat jim různé cesty, kterými se mohou po odchodu ze základní školy dát.
Jeden takový směr jsme nabídli v podobě exkurze do hotelu Grand Majestic Plaza v Praze (www.hotel-grandmajestic.cz). Vybraní žáci z 8. a 9 třídy se zájmem o studium na hotelových nebo obchodních školách se zde seznámili s chodem hotelu, s náplní práce každého zaměstnance. Žáci si mohli prohlédnout některé pokoje, kongresový sál, hotelovou restauraci, bar či recepci. Dozvěděli se o nutnosti znalosti jazyků, kladného přístupu ke klientům, vcítění se do jejich přání a stoprocentního plnění všech povinností. Průvodce a organizátor akce pan Souček nastínil účastníkům exkurze možnosti, jak se na povolání v hotelnictví či cestovním ruchu připravit. Žáci si tedy mohli udělat obrázek, zda by se jim práce v tomto oboru líbila a zda škola, kterou si vybrali, byla ta pravá.
Někdy to však ukáže až čas a život sám.
Přejeme všem žákům, kteří letos vychází z 9.třídy, aby si zvolili právě tu školu, která je přivede k jejich vysněnému zaměstnání.
M.Součková

Vytvořeno: 22. 3. 2015
Poslední aktualizace: 7. 9. 2016 12:36
Autor: prevod prevod