Menu
ZŠ Semice
ZŠ Semice okres Nymburk

Úřední hodiny přes prázdniny jsou každou středu od 8:00 do 9:30 hodin.

6. den - Ozdravný pobyt Bedřichov

1. den - Ozdravný pobyt Bedřichov 1

Ráno jsme posnídali a dali se do balení a úklidu pokojů.

6.den

Ráno jsme posnídali a dali se do balení a úklidu pokojů. Kdo skončil dříve, mohl si hrát v jídelně, pak jsme všichni sledovali film Hledá se Nemo. Před obědem jsme si společně zhodnotili celý ozdravný pobyt a rozdali jsme ceny za slalom, úklid pokojů a cenu za vítězství ve hře Po stopách yettiho. Po obědě jsme se vydali k autobusu, který na nás čekal na Malinovce. 

Velké podělování patří všem pedagogům za plné nasazení a kamarádský přístup k dětem po celou dobu pobytu. Dětem patří poděkování za houževnatost a nadšení s jakým se pouštěly do všech činností.

Fotky z 6. dne si můžete prohlédnout zde:6.den ozdravný pobyt 1.-3. třída 2023 – stockem – album na Rajčeti (idnes.cz)

 

5. den

Ve středu jsme šli na snídani dříve, posunuli si oběd na jednu hodinu a využili jsme poslední den k dlouhému lyžování. Celé dopoledne hustě sněžilo, ale všichni s chutí lyžovali v křupavém sněhu. Všechny děti zvládly závod ve slalomu 🙂 Po obědě jsme se šli podívat na živý orloj a přesunuli se na svah, kde jsme bobovali, stavěli ohromné sněhuláky a iglú z ideálního sněhu. Po večeři nám zaťukal na okno yetti, konečně jsme se dočkali 🙂 Po stopách ve sněhu jsme šli hledat sněžného muže. Šli jsme po týmech, jen ten, kdo měl odvahu jít. Po návratu děti říkaly, že byl hodný.... :-) Pak  jsme dostali zmrzlinový pohár a šli spát. Záznam živého orloje budeme posílat přes úschovnu později. Zítra bychom měli dorazit ke škole ve 14:30.

Fotografie z 5. dne si můžete prohlédnout zde:5.den ozdravný pobyt 1.-3. třída 2023 – stockem – album na Rajčeti (idnes.cz)

4. den

Úterní ráno bylo ve znamení silného větru, což nám trochu změnilo plány. Dopoledne jsme zůstali na chatě a hráli jsme týmovou Kimovu hru, deskové hry a stihli jsme se naučit tančit a zpívat Burger song. Vítr se před obědem zmírnil, takže jsme hned opustili chatu a šli bobovat na přilehlý svah. Hanička s Páťou udělali dětem i startovací rampu na rychlejší bobování. Po obědě jsme už mohli jít lyžovat do bezvětří. Večerní program nám vyplnila znalostní soutěž v týmech a krátká párty. Už jsme všichni netrpěliví, jestli toho yettiho nalezneme 🙂

 

Fotky z úterního dne si můžete prohlédnout zde:4.den ozdravný pobyt 1.3. třída 2023 – stockem – album na Rajčeti (idnes.cz)

3.den

Dnešní den jsme strávili hlavně na svahu. Ráno jsme se rozcvičili pod vedením Haničky a Terezky. Péťa přidal i tradiční rozcvičku a naučil děti "pumpičku". Dopoledne jsme procvičovali sjíždění svahu a zvládnutí jízdy na vleku. Odpoledne se povedlo už všem dětem jezdit na vleku a sjíždět bez pádu svah. V podvečer jsme postavili sněhuláky a zakusili pravou zimní koulovačku. Večer jsme si užili legraci a tanec na tradičním karnevalu. 

Fotky si můžete prohlédnout zde: 3. den ozdravný pobyt 1.-3 třída 2023 – stockem – album na Rajčeti (idnes.cz)

2. den

Dnešek byl ve znamení lyžování. Všechny děti si zaslouží pochvalu za snahu a trpělivost naučit se lyžovat. Odpoledne už jezdily na vleku téměř všechny děti. Večer jsme v týmech plnili vědomostní test ke hře Po stopách yettiho. Těšíme se na zítřejší lyžování 🙂

Fotografie z 2. dne si můžete prohlédnout zde: Ozdravný pobyt 1.-3. třída 2023 neděle – stockem – album na Rajčeti (idnes.cz)

1. den

Máme za sebou první den a spoustu nových zážitků. Zvládli jsme se ubytovat, vyjít si na vycházku s dovednostními úkoly, dorazili jsme na sjezdovku Malinovku, kde jsme bobovali hodinu na krásně zasněženém svahu. Po večeři jsme se rozlosovali do týmů a namalovali jsme si vlajky do hry Po stopách yettiho. Těšíme se na zítřejší lyžování 🙂

 

Fotografie z prního dne si můžete prohlédnout zde:Ozdravný pobyt 1.-3.třída 2023 – stockem – album na Rajčeti (idnes.cz)

Zdravíme z Bedřichova!

Dojeli jsme v pořádku, už se zabydlujeme a čeká nás první odpolední program. Všude je bílo a trochu nám mrzne😊

Další zprávu pošleme večer.

Yetti a jeho přátelé 😊

 

Datum vložení: 28. 1. 2023 13:38
Datum poslední aktualizace: 14. 9. 2023 11:23
Autor: Jitka Ambrožová

Škola

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE:2
DNES:352
TÝDEN:1861
CELKEM:873124

Aktuální počasí

dnes, neděle 14. 7. 2024
déšť 27 °C 17 °C
pondělí 15. 7. polojasno 30/17 °C
úterý 16. 7. slabý déšť 33/19 °C
středa 17. 7. déšť 31/20 °C

Svátek

Svátek má Karolína

Státní svátky a významné dny na dnešek:

  • Mezinárodní koupací den
  • Mezinárodní den alternativ ke spalovnám

Certifikát

Základní škola Semice, okres Nymburk - idatabaze.czZákladní školy - idatabaze.cz

Vize školy

Jsme školou, která poskytuje kvalitní vzdělání, poskytuje místo s přátelskou atmosférou, kde se žáci i učitelé vzájemně respektují a rodiče mají možnost podílet se na chodu školy.