Florbalové turnaje

Okresní turnaje ve florbale pro základní školy

Po několikaleté „covid pauze“ se letos opět uskutečnily okresní florbalové turnaje pro ZŠ. Naše škola se zúčastnila ve třech kategoriích.

Nejmladší kategorií bylo smíšené družstvo složené ze žáků a žákyň ze 4. a 5. třídy. Turnaj se uskutečnil 23.11. v Milovicích. I Přes bojovné výkony nám těsně unikl postup ze skupiny a umístili jsme se na 7. – 8. místě z celkového počtu dvanácti týmů.

Další kategorií byli chlapci z 6. a 7. třídy naší školy. Jejich okresní kolo se konalo v Nymburce. Naše družstvo ve skupině předvádělo skvělé výkony a celou skupinu vyhrálo, což znamenalo postup rovnou do čtvrtfinále. Ve čtvrtfinále jsme se utkali se ZŠ Juventa Milovice, dvě rychle vstřelené branky v úvodu utkání znamenaly hladký postup do semifinále, kde nás čekal nejtěžší možný soupeř ZŠ Komenského Nymburk. Do tohoto zápasu jsme vstoupili aktivně, ale územní převaha brankou neskončila. Naopak na druhé straně se z ojedinělé střely na branku dokázal náš soupeř prosadit, a i přes závěrečný tlak při hře bez brankáře jsme prohráli nejtěsnějším výsledkem. V zápase o 3. místo proti ZŠ Václava Havla bylo na obou týmech vidět zklamání z předchozího vypadnutí a utkání se po brance na každé straně dostalo až do samostatných nájezdů, kde jsme bohužel tahali za kratší konec. Konečné umístění bylo 4. místo ze třinácti účastníků.

Poslední kategorie chlapci z 8. a 9. třídy dokázali taktéž ovládnout svou základní skupinu, bohužel ve čtvrtfinále nám los určil těžkého soupeře Gymnázium BH Nymburk. První šanci tohoto utkání měli naši žáci, bohužel míček skončil pouze na břevně soupeřovi branky. Následně jsme inkasovali dvě branky a rozloučili jsme se s turnajem ve čtvrtfinále. Celkové umístění bylo 5.- 6. místo ze čtrnácti účastníků.

Všem účastníkům patří velká pochvala.

Štěpán Jareš

Datum vložení: 9. 12. 2022 8:24