rozšířené vyhledávání ...

CELKEM: 619415

Návštěva lanového centra v Praze

Návštěva lanového centra v Praze 1V úterý 19. června se žáci 6. třídy zúčastnili výukového programu v lanovém centru PROUD v Praze – Vysočanech. Během čtyřhodinového maratonu si společně osvojili základy lezeckého sportu. Součástí programu byla úvodní rozcvička a přípravné kolektivní hry, po jejichž absolvování se už mohli vrhnout na samotné lezení. Nejprve je školení instruktoři naučili oblékání do sedáku, úvazy na lana a pak si zkusili v tříčlenných družstvech zdolávání cvičné dřevěné stěny. Následovala nejzábavnější, ale i nejnáročnější část programu - nízké a vysoké lanové překážky, které vzájemnou spoluprací zdolávaly v 15-metrové výšce. Vrcholem dopoledne byl pro žáky adrenalinový skok z můstku na napnutém laně, který i přes drobné počáteční obtíže některých z nich zdolali nakonec všichni!!! I díky milým a vstřícným instruktorům a výbornému přístupu našich žáků se dnešní program výborně vydařil. Malou černou tečkou bylo snad jen nestálé počasí s drobnými přeháňkami.
M. Součková, R. Ježek

V úterý 19. června se žáci 6. třídy zúčastnili výukového programu v lanovém centru PROUD v Praze – Vysočanech. Během čtyřhodinového maratonu si společně osvojili základy lezeckého sportu. Součástí programu byla úvodní rozcvička a přípravné kolektivní hry, po jejichž absolvování se už mohli vrhnout na samotné lezení. Nejprve je školení instruktoři naučili oblékání do sedáku, úvazy na lana a pak si zkusili v tříčlenných družstvech zdolávání cvičné dřevěné stěny. Následovala nejzábavnější, ale i nejnáročnější část programu  - nízké a vysoké lanové překážky, které vzájemnou spoluprací zdolávaly v 15-metrové výšce. Vrcholem dopoledne byl pro žáky adrenalinový skok z můstku na napnutém laně, který i přes drobné počáteční obtíže některých z nich zdolali nakonec všichni!!! I díky milým a vstřícným instruktorům a výbornému přístupu našich žáků se dnešní program výborně vydařil. Malou černou tečkou bylo snad jen nestálé počasí s drobnými přeháňkami.
M. Součková, R. Ježek

Vytvořeno: 21. 3. 2015