Hello England!

Hello England! 1

(aneb Poznávací zájezd Základní školy Semice do Londýna a za krásami jižní Anglie)
Studijní zájezd do Londýna, výměnné pobyty žáků v Maďarsku, ve Švýcarsku – to všechno již naše škola ochutnala. Stále jsme vzpomínali, co nám tyto jazykové pobyty daly, a proto jsme se rozhodli, že v tomto školním roce přineseme dětem další cizojazyčnou třešničku – pojedeme poznávat zemi, jejíž jazyk si děti osvojují na hodinách už od 3.třídy.
Zvolili jsme návštěvu Londýna a přidali dva krásné dny ......

(aneb Poznávací zájezd Základní školy Semice do Londýna a za krásami jižní Anglie)
Studijní zájezd do Londýna, výměnné pobyty žáků v Maďarsku, ve Švýcarsku – to všechno již naše škola ochutnala. Stále jsme vzpomínali, co  nám tyto jazykové pobyty daly, a proto jsme se rozhodli, že v tomto školním roce přineseme dětem další cizojazyčnou třešničku – pojedeme poznávat zemi, jejíž jazyk si děti osvojují na hodinách už od 3.třídy.
Zvolili jsme návštěvu Londýna a přidali dva krásné dny na jihu Anglie. Ve dnech 11.5. až 16.5. 2014 mávalo 47 dětí svým blízkým z autobusu, pomalu se uvelebovali na svých místech a těšili se na další dny v cizině. Program se sestavoval, doplňoval a obměňoval s cestovní kanceláří Kristof tak, abychom co nejvíce z této krásné země viděli a zažili.
První velký dojem na nás udělal přesun na britské ostrovy trajektem. Po necelých dvou hodinách jsme spatřili hlavní město Londýn. Nutno dodat, že zahájit prohlídku města z výšky lanovky, není nejobvyklejší způsob. Procházka okolo Tower of London, po mostě  Tower Bridge s výhledem na parlament, Big Ben  a řeku Temži byla nezapomenutelná, protože tato místa znali žáci dosud jen z obrázků učebnice nebo internetových stránek. Nadzemkou jsme se přesunuli do oblasti Docklands a dále pak až do části Greenwich se známým nultým poledníkem. To už jsme byli pěkně unavení. Den jsme zakončili v hostitelských rodinách v Eastbornu, které si vyzvedly naše děti.
Další den byl věnovaný blízkému městu Portsmouth, kde se nachází vojenská základna Velké Británie, historické doky, Královské námořní muzeum i supernová budova, tyčící se 170 metrů nad mořem ve tvaru lodní plachty -  Spinnaker Tower – dominanta města. Dětem se tedy otevřel svět námořníků – dlouhý čas jsme strávili na historické lodi HMS Victory (vlajková loď admirála Nelsona z bitvy u Trafalgaru), zažili 4D projekci o bitvě u Trafalgaru. To nejlepší jsme si však nechali nakonec. Rychlovýtahem jsme se přenesli na Sinnaker Tower do výše 100 metrů a odtud pozorovali okolí z ptačí perspektivy. Mnohé z nás lákala část prosklené podlahy, po níž jsme se mohli se zatajeným dechem projít a  jejímž průhledem jsme mohli vidět zemi a okolní moře.
Předposlední den nás lákal sluníčkem již od rána. Dobře, že jsme na tento den zorganizovali výlet po útesech doverských! Známé Beachy Head, křídové útesy, do nichž po tisíciletí naráží vody Lamanšského průlivu, nám všem vzaly dech. Ten den jsme měli nádherný výhled na moře, na majáky v okolí i vnitrozemí. Málokdo z nás tušil, jak dokáže být příroda úžasná. Den byl zakončen v Brightonu v See Life Centre a po prohlídce orientálně  řešeného Royal Pavilion a nezbytných nákupech jsme se přesunuli opět do svých rodin.
Poslední den! Naše poznávání Anglie jsme zakončili opět v Londýně. Museli jsme si tentokrát přivstat – čekalo na nás Londýnské Oko – tedy London Eye. Pak procházka po známých místech Westminster Abby, Downing Street, Buckingham, most Milénium, Tate of Art, Trafalgar Square, Piccadilly Cicus, Leicester Square,….. bylo toho opravdu hodně.
Byla to ochutnávka Anglie, jak ji naši žáci znají z knih, z obrázků a prospektů. Dneska ale už někteří mohou říci:
„Tam jsem byl!  To jsem viděl!  Odtud mám fotku!“
Věříme, že jsme s cestovní kanceláří Kristof umožnili našim dětem  do této země nahlédnout, nechat je vyzkoušet jazyk při setkáních s obyvateli, ochutnat jejich pokrmy, vidět ruch hlavního města i klidnou tvář přírody.
Vedoucí zájezdu B.Mikulová, L.Ševčíková, M.Součková

Datum vložení: 25. 3. 2015 9:56