Menu
ZŠ Semice
ZŠ Semice okres Nymburk

Úřední hodiny přes prázdniny jsou každou středu od 8:00 do 9:30 hodin.

Akce 2013/2014

Školní akademie 2014 1

Školní akademie 2014

Datum: 25. 3. 2015

Závěrečnou akademií jsme všichni oslavili příchod prázdnin a úspěšný školní rok, ale především jsme se rozloučili s našimi úžasnými deváťáky jejich posledním vystoupením ve škole.

Mějte se krásně, užívejte prázdniny a ať se Vám daří.

Skupinová práce a projektové vyučování 1

Skupinová práce a projektové vyučování

Datum: 25. 3. 2015

V úterý a ve středu 16.a 17.6. se sedmá, devátá a část žáků z osmé třídy věnovali projektu
„ Cesta kolem světa“, kde poznávali země od nás vzdálené až několik tisíc kilometrů.
V úterý shromažďovali materiál, ve středu projekt dokončili a svou práci prezentovali před ostatními u tabule.
Výstupem byl plakát představující danou zemi např. Maroko, Nový Zéland, Island, Dominikánskou republiku a další.
Všechny skupiny se práce zhostily na výbornou a vytvořené plakáty ozdobí naší školu v závěru školního roku 2013-2014.
Alena Dvořáková, Alice Brettová a Miroslava Součková

Škola v přírodě - Bedřichov 15. - 20.6.2014 1

Škola v přírodě - Bedřichov 15. - 20.6.2014

Datum: 25. 3. 2015

Hlásíme se s nejnovějšími informacemi z našeho pobytu v Bedřichově. Vše zatím probíhá podle plánu. Cesta nám rychle utekla a ještě před obědem jsme se ubytovali. První naše cesta vedla na Prezidentskou chatu a rozhlednu Královku. Cestou jsme plnili rozličné úkoly a hledali ukrytý poklad. Z vrcholu Královky jsme pozorovali nádhernou přírodu a nedaleká města Liberec a Jablonec. Po večeři jsme se seznámili s plánovaným programem a s pravidly, která se mají během našeho pobytu dodržovat. V pondělí nás čekaly sportovní aktivity, každý si vyzkoušel střelbu ze vzduchovky, lukostřelbu, pozemní bungee jumping, základy lezení na horolezecké síti, trampolínu a vědomostní úkoly...

KRAJSKÉ KOLO DOPRAVNÍ SOUTĚŽE 1

KRAJSKÉ KOLO DOPRAVNÍ SOUTĚŽE

Datum: 25. 3. 2015

Ve dnech 3.a 4. června 2014 proběhlo ve Zruči nad Sázavou Krajské kolo dopravní soutěže mladých cyklistů, kterého se zúčastnilo v mladší kategorii i družstvo ZŠ Semice ve složení Eliška Semecká, Marie Procházková, Jakub Kudrna a Josef Procházka. Po celodenním klání ve všech možných dopravních disciplínách obsadili naši reprezentanti mezi všemi vítězi okresních kol krásné 8. místo, když na vyšší příčky chybělo opravdu málo. Kromě sportovního soupeření bylo na pořadu dne i něco z kultury: návštěva místního zámku, procházka rytířskou stezkou či výstava panenek a medvídků.
Celodenní program byl zakončen noční „bojovkou“ s dopravní tématikou. Myslím, že celá akce se povedla i zásluhou vzorného přístupu a chování zmíněných žáků, kteří také nasbírali nezbytné zkušenosti do dalších ročníků.

Caorle – den šestý 1

Caorle – den šestý

Datum: 25. 3. 2015

Opět jsme se probudili do slunečného dne, kdy teploty ukazovaly 19 °C v 7:00 hod. ráno.
Dopoledne nás čekal pobyt u moře, kde jsme hráli různé hry a sbírali mušle.
Na odpoledne byl připraven duatlon, žáci soutěžili v pěti kategoriích. Soutěžící museli prokázat své dovednosti , nejen v plavání, ale i v běhu. Pro vítěze byly připraveny sladké odměny.

Caorle – den pátý 1

Caorle – den pátý

Datum: 25. 3. 2015

Tento den nás po snídani čekala návštěva církevní MŠ. Prohlídka byla zajímavá, školku navštěvují děti od 2, 5 let až do předškolního věku.
Odpoledne jsme si užili u moře, kde jsme si zpestřili závody na gumovém člunu – všechny posádky zvítězily.
Večer jsme si zahráli ringo, přehazovanou a pochutnali si na zmrzlině

Caorle – čtvrtý den 1

Caorle – čtvrtý den

Datum: 25. 3. 2015

V úterý odpoledne jsme se věnovali stavbám z písku na pláži. Stavby byly ojedinělé – zajímavé i pro zahraniční turisty, kteří nechtěli uvěřit, že tyto výtvory vytvořily děti. Mezi stavbami se objevili i např. nám všem známé koloseum, egyptské pyramidy, kterým v popředí vévodila sfinga, velmi originálním nápadem byla také hra člověče nezlob se….

Caorle den třetí 1

Caorle den třetí

Datum: 25. 3. 2015

Po tradičním dopoledním koupání nás čekal fotbalový a ringo turnaj na pláži. Všichni jsme si tento den užili. Den jsme zakončili návštěvou cukrárny a pochutnali jsme si na výborné italské zmrzlině.

Caorle – den druhý 1

Caorle – den druhý

Datum: 25. 3. 2015

I druhý den jsme se probudili do teplého slunečného dne. Dopoledne jsme se byli vykoupat v moři a odpoledne nás čekal zápas v přehazované – všem zúčastněným blahopřejeme. Večer nás čekala vycházka do městečka Caorle, kde si děti pochutnaly na zmrzlině.

Caorle – den první. 1

Caorle – den první.

Datum: 25. 3. 2015

Ranní Caorle nás uvítalo krásným slunečným počasím s příjemnou teplotou 25 0 C. Po příjezdu jsme všichni okusili moře. Večer bude věnován odpočinku po dlouhé cestě a už se těšíme na další den.

Aerobik – Čáslav 21.5.2014 1

Aerobik – Čáslav 21.5.2014

Datum: 25. 3. 2015

Ve středu 21.5.2014 se nejstarší děvčata (5. – 9.tř.) z kroužku aerobiku pod vedením Gábiny Krovozové zúčastnila v Čáslavi finále amatérské taneční soutěže „Středočeský taneční pohár“. Byla určena pro žáky základních a středních škol, střediska volného času a dětské domovy Středočeského kraje. Naše Eskymačky do tohoto finále postoupily z druhého místa (základní kolo se konalo v Poděbradech). Děvčata podala vynikající výkon a umístila se na 11.místě. Soutěž se nám líbila, ale neodpustím si napsat - velkým zklamáním pro nás bylo velice nesportovní chování jednoho z porotců.
Ostatní fotografie naleznete na stránkách www.semice2.rajce.net.

Hello England! 1

Hello England!

Datum: 25. 3. 2015

(aneb Poznávací zájezd Základní školy Semice do Londýna a za krásami jižní Anglie)
Studijní zájezd do Londýna, výměnné pobyty žáků v Maďarsku, ve Švýcarsku – to všechno již naše škola ochutnala. Stále jsme vzpomínali, co nám tyto jazykové pobyty daly, a proto jsme se rozhodli, že v tomto školním roce přineseme dětem další cizojazyčnou třešničku – pojedeme poznávat zemi, jejíž jazyk si děti osvojují na hodinách už od 3.třídy.
Zvolili jsme návštěvu Londýna a přidali dva krásné dny ......

Poznávací zájezd ZŠ Semice-Londýn a krásy jižní Anglie 1

Poznávací zájezd ZŠ Semice-Londýn a krásy jižní Anglie

Datum: 25. 3. 2015

1. den - odjezd ze Semic v odpoledních hodinách, odjezd na hraniční přechod, tranzit SRN, Belgie, Francie
2. den - v ranních hodinách přeprava trajektem do Velké Británie
Londýn – celodenní prohlídka
Greenwich – předměstí Londýna známe po celém světě díky nultému poledníku, procházka královským parkem kolem Royal Observatory k Maritime Museum (námořní museum – ukázky lodí od prvních až po nejmodernější, Royal Naval College (námořní akademie). Odtud možno dojít pěšky tunelem pod Temží na ostrov Isle of Dogs. Přejezd nadzemní dráhou přeš nejmodernější čtvrť Docklands (průjezd kolem jedné z nejvyšších budov Londýna Canary Wharf)

McDonald Cup 1

McDonald Cup

Datum: 25. 3. 2015

řed týdnem se mladší kategorie probojovala do okresního finálového turnaje ve fotbale McDonald´s Cup. To se uskutečnilo v úterý 6.5. v Lysé nad Labem. Náš tým v něm bojoval o první místo. Nestačil pouze na silný tým Sadské. Chlapci a dívka byli sice smutní, že se nepodařilo dosáhnout na zlato. Přesto jim patří poděkování, za skvělou reprezentaci školy.
Naše výsledky:
ZŠ Semice – ZŠ Loučeň 6:1
ZŠ Semice – TGM Poděbrady 1:0
ZŠ Semice – ZŠ Sadská 0:3
Reprezentovali nás:
3. tř. – Poborský, Hofman, Krsek, Vavruška, Hylmarová, Čabay,
2.tř. – Mika, Borde,
1.tř. – Kubela, Morávek, Pavliš
MŠ – Duška
Konečné pořadí:

1. ZŠ Sadská
2. ZŠ Semice
3. ZŠ Loučeň
4. TGM Poděbrady

Česko se hýbe – Praha Letňany 24.4.2014 1

Česko se hýbe – Praha Letňany 24.4.2014

Datum: 25. 3. 2015

Ve čtvrtek 24.4.2014 se naše Eskymačky pod vedením Gábiny Krovozové zúčastnily soutěže Česko se hýbe ve školách plných zdraví. Byly přihlášené týmy z celé České republiky, například z Pelhřimova, Mostu, Ústí nad Labem, Plzně, Šumperku nebo Dvora Králové nad Labem. V 5 kategoriích bojovalo neuvěřitelných 729 závodníků (56 skladeb), což byl rekordní počet přihlášených. Diváci mohli vidět různé taneční styly (dance, aerobik, hip hop, street dance, country, mažoretky, …). Celou soutěž přenášela internetová televize tvcom.cz.
V naší kategorii soutěžilo 20 družstev. V obrovské konkurenci aerobikových klubů předvedla naše děvčata vynikající vystoupení a obsadila skvělé 10.místo. Všem moc gratulujeme a držíme palce do dalších soutěží.
Další fotografie naleznete na stránkách www.semice2.rajce.net.

Aerobik – soutěž v Poděbradech 11.4.2014 1

Aerobik – soutěž v Poděbradech 11.4.2014

Datum: 25. 3. 2015

V pátek 11.4.2014 se nejstarší děvčata (5. – 9.tř.) z kroužku aerobiku pod vedením Gábiny Krovozové zúčastnila VI.ročníku amatérské taneční soutěže „Středočeský taneční pohár 2014“. Byla určena pro žáky základních a středních škol, střediska volného času a dětské domovy Středočeského kraje, pořádal ji DDM Symfonie Poděbrady. Děvčata předvedla výborný výkon a právem si vybojovala skvělé 2.místo. A co víc? Postoupila do krajského kola, které se uskuteční 21.5.2014. Držme jim palce.
Ostatní fotografie naleznete na stránkách www.semice2.rajce.net.

Aerobikové závody v Nymburce – 26.3.2014 1

Aerobikové závody v Nymburce – 26.3.2014

Datum: 25. 3. 2015

Ve středu 26.3.2014 se konal 8. ročník okresní aerobikové soutěže pro žáky ZŠ a SŠ, kterou pořádala SZŠ a VOŠ Nymburk. Je to soutěž jednotlivců, kde se cvičí podle lektora – profesionálního cvičitele aerobiku. Porota hodnotí schopnost zachycení pohybu, výraz, flexibilitu, sílu a dynamičnost v provedení cviku, dodržení rytmu hudby a celkový vzhled při cvičení.
Naši školu jelo reprezentovat 27 děvčat a 1 chlapec. Konkurence byla obrovská a takto vše dopadlo.
1.kategorie: 1. – 3.tř. (soutěžilo celkem .....

Okresní kolo soutěže v anglickém jazyce v Poděbradech 1

Okresní kolo soutěže v anglickém jazyce v Poděbradech

Datum: 25. 3. 2015

Vítězka školního kola soutěže v anglickém jazyce Kateřina Čížková z 8.třídy reprezentovala 12.2.2014 naši školu v okresním kole v Poděbradech, kde se umístila na pěkném 5. místě v kategorii II.A ( žáci a žákyně 8. a 9. tříd). Gratulujeme.
B.Mikulová

Vánoční laťka 1

Vánoční laťka

Datum: 25. 3. 2015

Tak jako každý rok i letos se uskutečnila Vánoční laťka. Nejvýše z chlapců II. stupně vyskočil Martin Manhart, mezi dívkami byla nejúspěšnější Tereza Hamáčková. V kategorii I. stupně nejvýše skočil Filip Vavroušek a mezi děvčaty byly úspěšné hned dvě skokanky, Ivana Košnářová a Jana Frydrýnová. Výsledky a fotogalerii naleznete na semickém prostoru .

Mgr. Jiří Kudrna

Školní kolo SOUTĚŽE V ANGLICKÉM JAZYCE 1

Školní kolo SOUTĚŽE V ANGLICKÉM JAZYCE

Datum: 25. 3. 2015

Žáci 6.-9.třídy se zúčastnili 26. a 27.1.2014 školního kola soutěže v anglickém jazyce.
Ti nejlepší budou reprezentovat naši školu 12.2.2014 v okresním kole v Poděbradech.
B. Mikulová

Ozdravný pobyt na horách 2014 1

Ozdravný pobyt na horách 2014

Datum: 25. 3. 2015

V téměř jarním počasí jsme odjeli na tradiční ozdravný pobyt do Bedřichova. Skoro nikdo nevěřil, že využijeme naše zimní vybavení. Ale my se jen tak nevzdáváme, a když jedeme na zimní pobyt, tak si ho také tak užíváme.
První den po klidné a bezpečné cestě, jsme se ubytovali a po obědě se vydali prozkoumat zdejší okolí. Toto prozkoumávání jsme nazvali „Výpravou za sněhem“. Mnoho jsme ho nenašli, jen zbytky na zdejší sjezdovce Malinovka. Zde jsme se ale dozvěděli, že je i dětský vlek do pondělí uzavřen.
To bychom ale nebyli my, kdybychom nehledali dál. Hned v pondělí jsme se vypravili na Severák“, to byla naše poslední naděje. Našli jsme zde dokonalý lyžařský ráj zalitý celodenním sluncem. Podmínky zde byly prostě vynikající, kvalitně zasněžené sjezdovky a naše děti spokojené, jak vidíte na fotografiích. Minimálně v úterý a ve středu si to zopakujeme a ve čtvrtek nás čeká bazén. V pátek se už budeme chystat domů, přijedeme v 15 hodin.

Návštěva Skanzenu 1

Návštěva Skanzenu

Datum: 25. 3. 2015

Víte, co je „ pučálka“, „muzika“, nebo „certle“?My už ano. Všechno jsou to jídla, která se dříve vařila o Vánocích tady u nás v Polabí.Dověděli jsme se to
při prohlídce Skanzenu v Přerově nad Labem, kam se Literární kroužek naší
školy vypravil 19.12.2013.Prohlédli jsme si staročeské chalupy,poznali zvyky
lidí o Vánocích, nakoupili jsme dárečky. Skončili jsme v přerovské cukrárně.Prožili jsme pěkné odpoledne.Za literární kroužek A. Dvořáková

Soutěž o vánoční ozdobu 1

Soutěž o vánoční ozdobu

Datum: 25. 3. 2015

I letos v období adventu jsme vyhlásili soutěž o „Nejkrásnější postavu ČERTA, MIKULÁŠE A ANDĚLA“ a „Nejkrásnější vánoční ozdobu“. Děti ukázaly své dovednosti a fantazii, někdy přiložili ruku k dílu i rodiče. Zhotovené postavičky a ozdoby krášlí vánoční stromečky ve škole a potěšili ty, kteří přišli na vystoupení souboru Šáteček. Všichni si zasloužili malou odměnu.
Martina Staňková

Aerobik – vystoupení v Lysé nad Labem – 15.12.2013 1

Aerobik – vystoupení v Lysé nad Labem – 15.12.2013

Datum: 25. 3. 2015

Už se stalo tradicí, že děvčata z kroužku aerobiku vystupují na Vánočních trzích v Lysé nad Labem. V neděli 15.12.2013 jsme přijali pozvánku od aerobikového oddílu TJ Slovan Lysá nad Labem. Svou novou sestavu „Eskymačky“ předvedla naše děvčata z 5. – 9.třídy v celém pásmu Vánoční akademie. Děvčata se snažila, jejich vystoupení se jim moc povedlo. Velký dík patří naší choreografce Veronice Chudobové

Limonádový Joe 1

Limonádový Joe

Datum: 25. 3. 2015

Příjemný kulturní zážitek nás opět čekal v divadélku v Mladé Boleslavi, kam jsme se
Vypravili se žáky 6. a 7. ročníku naší školy.Představení Limonádový Joe se zcela vyrovnalo
slavnému filmovému limonádníkovi.Herci předvedli velice pěkné výkony doprovázené živou hudbou.Těšíme se na další představení.18.11.2013 A. Dvořáková

Tradiční obíhačka 1

Tradiční obíhačka

Datum: 25. 3. 2015

V pondělí 25. 11. 2013 se uskutečnil na naší škole tradiční každoroční turnaj – Obíhačka – ve stolním tenise. Celkem se v rámci I. a II. stupně soutěže zúčastnilo kolem 100 hrajících žáků a několik desítek diváků.

Výsledky II. kategorie:
1. místo – K. Pobudová (8.tř.) a Jakub Kudrna (6.tř.)
2. místo – A. Kodlová (7. tř.) a J. Boháč (7.tř.)
3. místo – T. Hamáčková (9.tř.) a P. Hobík (8.tř.)


Výsledky I. kategorie:
1. místo – M Procházková (4.tř.) a J. Procházka(5.tř.)
2. místo – D. Mocová (4. tř.) a Josef Kudrna (4.tř.)
3. místo – P. Vrbická (5.tř.) a M. Kulíšek (5.tř.)

Přespolní běh 1

Přespolní běh

Datum: 25. 3. 2015

3.10. se žáci naší školy zúčastnili přespolního běhu v Lysé nad Labem.

Projekt Bezpečně do školy. 1

Projekt Bezpečně do školy.

Datum: 25. 3. 2015

Týden projektu Bezpečně do školy od 16.9. do 22.9. se vždy odehrává zároveň
s Evropským týdnem mobility a s ním spojeným Evropským dnem bez aut. Úkolem
našeho projektu je upozornit děti na zvýšené riziko zranění na našich
silnicích při cestě do školy a z ní domů. Nalézáme společně řešení -
zkoušíme dávat první pomoc "zraněnému", jezdíme bezpečně na ko

Začátek nového školního roku 2013/2014 1

Začátek nového školního roku 2013/2014

Datum: 24. 3. 2015

V pondělí 2. 9. jsme slavnostně zahájili školní rok 2013/2014. Tradičně jsme se sešli za velké účasti rodičů, příbuzných a přátel školy na školním dvoře, kde k přítomným promluvil ředitel školy, zástupkyně školy a také starosta obce. Po tomto krátkém úvodu byli přivítáni prvňáčci, kterých se pro tento školní rok zapsalo dvacet sedm. Od našich nejstarších žáků, kteří jim budou pomáhat s prvními školními krůčky, dostali malý dárek s květinou. Ředitel školy popřál všem žákům mnoho studijních úspěchů a pozval všechny do svých tříd. Ve třídách se žáci přivítali se svými třídními učiteli, obdrželi první pokyny a informace a odešli domů. V průběhu dalších dnů se výuka rozběhne již naplno. Škola po prázdninách opět ožila, tento školní rok se v ní bude vzdělávat 190 žáků.

Podívejte se na fotogalerii ze začátku školního roku.

Škola

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE:3
DNES:21
TÝDEN:637
CELKEM:875429

Aktuální počasí

dnes, středa 24. 7. 2024
slabý déšť 18 °C 13 °C
čtvrtek 25. 7. jasno 22/11 °C
pátek 26. 7. polojasno 25/13 °C

Svátek

Svátek má Kristýna

Certifikát

Základní škola Semice, okres Nymburk - idatabaze.czZákladní školy - idatabaze.cz

Vize školy

Jsme školou, která poskytuje kvalitní vzdělání, poskytuje místo s přátelskou atmosférou, kde se žáci i učitelé vzájemně respektují a rodiče mají možnost podílet se na chodu školy.