ZŠ Semice
ZŠ Semice okres Nymburk

Poznávací zájezd do Vídně a okolí

V letošním roce jsme se opět rozhodli uspořádat pro naše starší žáky jazykový zájezd. Tentokrát jsme zvolili bližší zemi než Anglie. Vyrazili jsme do Rakouska, konkrétně jsme poznávali krásy Vídně a okolí.
První den na nás čekal Schönbrunn – bývalé letní

sídlo císařské rodiny a jeho okolí, především zahrady a  Neptunova fontána. Poté jsme si prohlédli historické jádro hlavního města Rakouska – Hofburg a dominantu města chrám Sv.Štěpána. Samozřejmě jsme procházeli úzkými středověkými uličkami, prohlédli jsme si kostel St.Elisabeth i dům, kde bydlel svého času T.G.Masaryk. Prošli jsme se také po Graben, ulici, která zosobňuje jednu z nejmódnějších nákupních oblastí Vídně, nachází se zde i morový sloup.

Večer jsme se přesunuli na českou stranu do Břeclavi, kde jsme přenocovali.

Druhý den nás čekalo technické muzeum s úžasnými exponáty. Odpoledne jsme se těšili na velkou zajímavost – jezerní jeskyně, ve které jsme procházeli labyrintem chodeb k největšímu podzemnímu jezeru v Evropě. Romantická projížďka na loďce v nás zanechala nezapomenutelné dojmy. Dalším výjimečným dojmem na nás zapůsobil odpoledne nedaleko Vídně  Heiligekreuz – cisterciácký klášter, založený ve 12.století, který nepřerušil po celou dobu do dnešních dnů své fungování. Zážitkem byla komentovaná prohlídka prostor v německém a anglickém jazyce opravdovým mnichem.

Po přespání v Břeclavi jsme třetí den věnovali celé dopoledne návštěvě zámku v Lednici, udělali jsme si malou procházku ke známému minaretu a hlavně jsme fotili. Celý pobyt jsme zakončili v termálních lázních nedaleko za hranicemi v malém městečku Laa.

Poznávací zájezd splnil své poslání, rozšířili jsme si vědomosti o německy mluvící zemi, poznali jsme, že obě země kdysi patřily k sobě, že mají mnohé společné. Žáci se příkladně chovali, za to je chválíme, dobře reprezentovali naši školu, obec i Českou republiku. Velké uznání zaslouží také paní průvodkyně s bohatými vědomostmi o historii a kultuře. Tímto zároveň děkujeme cestovní kanceláři Boca, se kterou jsme zájezd připravovali a uskutečnili.

Ing.Blanka Mikulová, Mgr.Miroslava Součková,Mgr.Jiří Kudrna

Datum vložení: 20. 5. 2017 6:57
Datum poslední aktualizace: 25. 6. 2017 23:43

dnes, sobota 1. 10. 2022
neděle 2. 10. oblačno 16/10 °C
pondělí 3. 10. slabý déšť 14/9 °C
úterý 4. 10. zataženo 16/8 °C

Svátek má Igor

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Světový den vegetariánství
  • Mezinárodní den seniorů
  • Mezinárodní den hudby
  • Mezinárodní den lékařů
  • Světový den cyklistiky
  • Světový den informovanosti o virové hepatitidě

Vize školy

Jsme školou, která poskytuje kvalitní vzdělání, poskytuje místo s přátelskou atmosférou, kde se žáci i učitelé vzájemně respektují a rodiče mají možnost podílet se na chodu školy.