Škola v přírodě - příjezd 1

22. - 27.5.2022

Pátek 27.5.2022

Poslední den pobytu nás tradičně čekalo dopoledne před odjezdem vyhlášení výsledků celopobytové soutěže, soutěže v bowlingu a úklidu pokojů. Oceněni byli tentokrát i ti, kteří  dokázali překonat své obavy na lanové dráze a lezecké stěně.

Odkaz na foto zde:

skolasemicevackova – album na Rajčeti (idnes.cz)

Čtvrtek 26.5.2022

Ve čtvrtek jsme absolvovali celodenní výlet do zoo v Liberci. Více než 7 km jsme všichni zvládli a pak si užívali procházku v zoologické zahradě. Nakoupili jsme si drobné suvenýry a pak se autobusem vydali zpět na Bedřichov. U penzionu jsme si ještě užili sportovní hry a po večeři nás čekal taneční večer. Zítra se těšíme na vyhlášení výsledků a po obědě na cestu domů! Ke škole přijedeme v 15:00 hodin.

Odkaz na foto zde:

Škola v přírodě - čtvrtek – skolasemicevackova – album na Rajčeti (idnes.cz)

Středa 25.5.2022

Středeční den jsme opět zahájili rozcvičkou a to i přes nepřízeň počasí, kdy nám od rána lehce pršelo. V dopoledním programu jsme se zúčastnili sportovních soutěží v družstvech. Házeli jsme na cíl, stříleli vzduchovkou, běhali člunkový běh, prolézali pavoučí síť, skákali v pytli i přes švihadlo. Odpoledne jsme vyrazili za deště na bedřichovský stadion, absolvovali lanovou dráhu a lezli na lezeckou stěnu. Počasí se nakonec umoudřilo a všechny nás lezení moc bavilo a to i přes občasné strachy i obavy, které se ale nakonec všem podařilo překonat a všichni byli moc spokojení, že odpolední program zvládli. Po večerní vědomostní soutěži jsme se odebrali do postýlek nabrat síly na zítřejší celodenní výlet do zoologické zahrady v Liberci.

Odkaz na foto zde:

Škola v přírodě - středa – skolasemicevackova – album na Rajčeti (idnes.cz)

Úterý 24.5.2022

Úterní den jsme začali rozcvičkou. Někteří z nás doběhli až na sjezdovku Malinovku. Využili jsme toho, že zatím nepršelo. Dopoledne nám stále počasí přálo, a tak jsme vyrazili na túru k Hašlerově chatě a dále na Maliník. Cestou jsme si odpočinuli u pramene studánky. Na cestě jsme si vyzkoušeli rovnováhu na pařezech, někteří z nás postavili domečky z přírodních materiálů a jiní si zase zacvičili na venkovních hrazdách. Odpoledne začalo pršet a my jsme si vyzkoušeli bowling. Ještě před večeří jsme pak absolvovali vědomostní soutěž a pak jsme fandili při sledování hokeje.

Odkaz na foto zde:

Škola v přírodě - úterý – skolasemicevackova – album na Rajčeti (idnes.cz)

Pondělí 23.5.2022

V pondělí jsme krásný den zahájili soutěží v týmech, kdy jsme po fáborkách plnili v nádherném lese vědomostní úkoly. Pěkného počasí jsme využili i ke sportovním hrám venku. Po obědě nás čekal výstup na Královku, se kterým si většina z nás hravě poradila. Užili jsme si i krásný výhled z rozhledny. Na zpáteční poznávací stezce jsme se dočetli o zvířatech žijících v našich lesích. Den jsme zakončili rozřazením nových živočišných druhů do čeledí, společenskými hrami a večerní bojovkou.

Odkaz na foto zde:

Škola v přírodě - pondělí – skolasemicevackova – album na Rajčeti (idnes.cz)

Neděle 22.5.2022

V neděli jsme v pořádku dojeli na Penzion Eva v Bedřichově. Po ubytování jsme si pochutnali na dobrém obědě a odpoledne vyrazili na první krátký výlet pod Malinovku. Zde jsme využili prázdné parkoviště ke kreslení obrázků. Poté jsme si pohráli na hřišti a vraceli se přes sjezdovku na penzion. Zde jsme si ještě pohráli venku sportovní hry. Po večeři jsme se zúčastnili mezinárodní zoologické konference a byli rozděleni do vědeckých skupin, kde jsme si vytvořili své logo a zvolili téma k bádání. V 9 hodin jsme se odebrali do svých pokojů, abychom nabrali síly na první celý den a výlet na Královku.

Fotografie najdete na portálu: Škola v přírodě 1. den – skolasemicevackova – album na Rajčeti (idnes.cz)

Mgr. Michaela Vacková

Přijeli jsme v pořádku, fotky dáme večer!

Datum vložení: 22. 5. 2022 13:46
Datum poslední aktualizace: 1. 6. 2022 16:05