Menu
ZŠ Semice
ZŠ Semice okres Nymburk

1. - 3. třída ŠvP Bedřichov

1. - 3. třída ŠvP Bedřichov 3

Škola v přírodě 6. den

Škola v přírodě 6. den

V pátek jsme si přispali a po snídani si šli zabalit kufry. Zhlédli jsme pohádku Madagaskar a společně jsme si zhodnotili celou školu v přírodě, co se nám líbilo a naopak, co bychom příště změnili. Rozdali jsme si odměny za bodování pořádku na pokojích, za noční bojovku a za hru Mistři cirkusu. Po dobrém obídku jsme se vydali do Semic. 

Fotografie z posledního dne si můžete prohlédnout zde: Škola v přírodě 1.-3. třída 2024 6. den – stockem – album na Rajčeti (idnes.cz)

Škola v přírodě 5. den

Dnešní den nám začalo mírně pršet, a protože jsme byli trochu unavení z noční bojovky, hráli jsme deskové hry a kreslili si v jídelně. Po poledním klidu jsme se vyšplhali k rozhledně Královka, kde jsme si užívali hry na rozlehlém dětském hřišti. Nakoupili jsme si zmrzliny a drobné suvenýry a poté jsme se vydali procházkou po lesní stezce s dřevěnými zvířaty. O každém lesním zvířátku jsme se něco zajímavého dozvěděli od Štěpána a za příjemného počasí jsme došli do penzionu. Po večeři jsme se přichystali na karneval a užili si diskotéku do večerních hodin.

 

Fotografie z celého dne si můžete prohlédnou zde: Škola v přírodě 1.-3. třída 2024 5. den – stockem – album na Rajčeti (idnes.cz)

Škola v přírodě 4. den

Středeční ráno bylo podmračené, ale teplota byla příjemnější a nefoukal studený vítr. Dopoledne jsme plnili dovednostní artistické a cirkusové disciplíny na hřišti u penzionu a po časnějším obědě nás odvezl autobus do IQ Landia v Liberci. Všechny expozice nás nadchly, jsou uzpůsobeny pro dokonalý smyslový zážitek jak dospělých, tak i školních dětí. Popisy jednotlivých exponátů a her jsou jednoduché, a přitom poskytují dokonalou představu o daném jevu. Děti se vždy v každém sále rozprchly a s nadšením objevovaly a zkoumaly lidské tělo, lidské a zvířecí smysly, fyzikální zákonitosti, logické úlohy. V závěru návštěvy jsme si nakoupili drobné suvenýry v obchůdku a poté nás autobus odvezl zpět k penzionu. Celé odpoledne svítilo sluníčko, tak jsme si užívali pobyt na hřišti u penzionu. Po večeři jsme plnili znalostní test z cirkusového prostředí, včetně speciálního testu pro naše prvňáčky. Smlsli jsme si na zmrzlinových pohárech, vysprchovali se a ulehli do postýlek ke spánku. Nikdo z nás už nečekal další program, ale děti byly v noci vzbuzeni a po skupinách se postupně všichni vydaly plnit stezku odvahy. Zážitky z celého dne jsme si moc užili 🙂

Fotografie z celého dne si můžete prohlédnou zde: Škola v přírodě 1.-3. třída 2024 4. den – stockem – album na Rajčeti (idnes.cz)

 

Škola v přírodě 3. den

Ráno jsme se probudili do chladného a větrného dne, takže jsme se po snídani teple oblékli a vydali se směrem k dětskému koutku v Lidových sadech u ZOO v Liberci. V polovině cesty se uklidnil vítr a my jsme po poledni došli na velké dětské hřiště. Strávili jsme zde příjemné odpoledne plné her na gumové skákací tampolíně, kolotočích, houpačkách, skluzavkách a šlapacích autech. Děti se občerstvily dobrůtkami v prodejním stánku. Po čtvrté hodině nás objednaný autobus dovezl na penzion. Nebyli jsme unavení, proto jsme si šli zahrát fotbal a jiné hry na hřiště u penzionu. Po večeři jsme si připravili cirkusové scénky, předvedli je porotě a ostatním týmům. Po hodnocení poroty jsme večer zakončili diskotékou. Už spíme v postýlkách příjemně unavení po všech zážitcích dnešního dne.

Fotografie z dnešního dne si můžete prohlédnout zde: Škola v přírodě 1.-3. třída 2024 3. den – stockem – album na Rajčeti (idnes.cz)

 

Škola v přírodě 2. den

Dnes jsme se probudili do slunečného rána a po vydatné snídani jsme šli hrát po týmech fáborkovanou do přilehlého lesa. Do oběda jsme pak hráli míčové a jiné hry u penzionu. Po poledním klidu jsme se vydali do lanového parku, kde jsme přes dvě hodiny lezli po lezecké stěně a vyzkoušeli jsme dle svého uvážení malý a střední lanový okruh ve stromoví. Cestou zpět jsme se občerstvili zmrzlinou a krátkou chvíli jsme si odpočinuli na pokojích. Po večeři jsme měli osobní volno na pokojích, protože nás večer čekala "Buřtotéka" u táboráku. Každý jsme si opekli špekáček a v mezičase jsme si zatančili a zazpívali známé hity. Neúnavní fotbalisté hráli fotbal až do konce akce, po které nás čekalo sprchování. Už jsme v postýlkách a těšíme se na další zážitky se spolužáky na horách 🙂

Fotografie z akce si můžete prohlédnout na odkaze zde: stockem – seznam alb na Rajčeti (idnes.cz)

 

Škola v přírodě 1. den

Ozdravný pobyt jsme zahájili výborným obědem, ubytovali jsme se a po krátkém poledním klidu jsme se vydali do lesa k Hašlerově chatě. V lese jsme si hráli a ve skupinách stavěli chaloupky z přírodnin. Poté jsme se přesunuli k penzionu a hráli fotbal a jiné míčové hry. Po večeři jsme se rozdělili do týmů k soutěži "Mistři cirkusu" a nakreslili si týmové znaky. Už se těšíme na zítřejší program.

Fotografie z prvního dne si můžete prohlédnout na odkaze níže.

Škola v přírodě 1.-3. třída 2024 1. den – stockem – album na Rajčeti (idnes.cz)

 

Zdravíme z Bedřichova. Cesta proběhla v pořádku.

Datum vložení: 9. 6. 2024 12:18
Datum poslední aktualizace: 14. 6. 2024 16:13
Autor: Jitka Ambrožová

Škola

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE:3
DNES:117
TÝDEN:117
CELKEM:865625

Aktuální počasí

dnes, pondělí 17. 6. 2024
slabý déšť 24 °C 14 °C
úterý 18. 6. oblačno 28/13 °C
středa 19. 6. prudký déšť 32/16 °C
čtvrtek 20. 6. slabý déšť 22/16 °C

Svátek

Svátek má Adolf

Státní svátky a významné dny na dnešek:

  • Světový den boje proti desertifikaci a suchu

Certifikát

Základní škola Semice, okres Nymburk - idatabaze.czZákladní školy - idatabaze.cz

Vize školy

Jsme školou, která poskytuje kvalitní vzdělání, poskytuje místo s přátelskou atmosférou, kde se žáci i učitelé vzájemně respektují a rodiče mají možnost podílet se na chodu školy.