Menu
ZŠ Semice
ZŠ Semice okres Nymburk

Za poznáním Paříže 10.-14.6.2013

Za poznáním Paříže 10.-14.6.2013 1

19 žáků naší školy odcestovalo v pondělí odpoledne přes
Německo do Francie za poznáváním Paříže.
V úterý ráno jsme dojeli přes náměstí Bastilly do centra města na náměstí Svornosti. Procházkou po Champs-Elysses jsme došli k Vítěznému oblouku, kolem Prezidentského paláce k Madeleine, Palais Garnier, Place Vendóme, k Tuileries zahradám, metrem na Pigálle a Moulin Rouge, výstup na Montmartre. Obdivovali jsme umělce na Place du Tertre, St.Pierre a Sacré-Coeur.Ubytovali jsme se ve Villaparisis v hotelu F1.

Ve středu jsme si užili projížďku Paříží kolem Lucemburských zahrad, Parlamentu, do Latinské čtvrti, kolem Pantheonu , kostela Sv. Štěpána, Sorbonny , mostu Alexandra Velikého, Muzea Orsay, a vyjeli na Eiffelovu věž, pozorovali Paříž z výšky 324 m a pomalu sestupovali na Martovo pole, pokračovali na náměstí Trocadéro a navštívili Pallais de Challiot – Muzeum architektury a kulturního dědictví.
Velmi se nám líbilo ve Versailles.
Ve čtvrtek nás čekalo La Defense- moderní obchodní centrum, metrem do čtvrti Marais do Centre Pompidou- muzea moderního umění, a Notre- Dame.
Prohlídka Louvre, Tuileries zahrady, Invalidovna, Bourbonský palác, nábřeží Seiny a projížďka lodí a další památky. Ve 21 hod vyjíždíme z Paříže.

V pátek dopoledne přijíždíme do Semic.
Poznávací zájezd se nám moc líbil, jsme bohatší o nové zážitky a zkušenosti a určitě povzbuzeni k dalšímu studiu cizích jazyků.
B. Mikulová, Z. Miksová

19 žáků naší školy odcestovalo v pondělí odpoledne přes
Německo do Francie za poznáváním Paříže.

V úterý ráno jsme dojeli přes náměstí Bastilly do centra města na náměstí Svornosti. Procházkou po Champs-Elysses jsme došli k Vítěznému oblouku, kolem Prezidentského paláce k Madeleine, Palais Garnier, Place Vendóme, k Tuileries zahradám, metrem na Pigálle a Moulin Rouge, výstup na Montmartre. Obdivovali jsme umělce na Place du Tertre, St.Pierre a Sacré-Coeur.Ubytovali jsme se ve Villaparisis v hotelu F1.

Ve středu jsme si užili projížďku Paříží kolem Lucemburských zahrad, Parlamentu, do Latinské čtvrti, kolem Pantheonu , kostela  Sv. Štěpána, Sorbonny , mostu Alexandra Velikého, Muzea Orsay,  a vyjeli  na Eiffelovu věž, pozorovali Paříž z výšky 324 m a pomalu sestupovali na Martovo pole, pokračovali na náměstí Trocadéro a navštívili Pallais de Challiot – Muzeum architektury a kulturního dědictví.
Velmi se nám líbilo ve Versailles.

Ve čtvrtek nás čekalo La Defense- moderní obchodní centrum, metrem do čtvrti Marais do Centre Pompidou- muzea moderního umění, a Notre- Dame.
Prohlídka Louvre, Tuileries zahrady, Invalidovna, Bourbonský palác, nábřeží Seiny a projížďka lodí a další památky. Ve 21 hod vyjíždíme z Paříže.

V pátek dopoledne přijíždíme do Semic.
Poznávací zájezd se nám moc líbil, jsme bohatší o nové zážitky a zkušenosti a určitě povzbuzeni k dalšímu studiu cizích jazyků.
                                                                                                 B. Mikulová, Z. Miksová

Datum vložení: 22. 3. 2015 13:25
Datum poslední aktualizace: 7. 9. 2016 12:36
Autor: prevod prevod

Škola

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE:1
DNES:223
TÝDEN:974
CELKEM:839709

Aktuální počasí

dnes, středa 24. 4. 2024
slabý déšť 11 °C 3 °C
čtvrtek 25. 4. slabý déšť 11/2 °C
pátek 26. 4. zataženo 17/1 °C
sobota 27. 4. polojasno 18/5 °C

Svátek

Svátek má Jiří

Státní svátky a významné dny na dnešek:

  • Světový den laboratorních zvířat
  • Mezinárodní den skautů a skautek

Certifikát

Základní škola Semice, okres Nymburk - idatabaze.czZákladní školy - idatabaze.cz

Vize školy

Jsme školou, která poskytuje kvalitní vzdělání, poskytuje místo s přátelskou atmosférou, kde se žáci i učitelé vzájemně respektují a rodiče mají možnost podílet se na chodu školy.