ZŠ Semice
ZŠ Semice okres Nymburk

Halloween v 5. třídě

Halloween v 5. třídě 1

V pondělí 31. října se v 5. třídě objevili duchové, čarodějnice, příšery, dýně a upíři – slavili jsme Halloween. Většina dětí se už doma na tento svátek připravuje. Vydlabávají dýně, zdobí své pokoje obrázky strašidel a připravují si kostýmy a lampióny na Halloweenský průvod naší obcí.
Na začátek se děti oblékly do kostýmů a naučily se básničku Happy, Spooky Halloween. Takto „vyparádění“jsme obešli 1. – 4. třídu, kde jsme předvedli, „jak umíme strašit.“

Ve třídě jsme si pak zahráli BINGO, naučili se nová anglická slovíčka a zahrály si několik her. Dětem se moc líbila hra, při které lovily jablka v míse s vodou (Bobbing for Apple). Úspěch měla i hra, při které se děti ve dvou družstvech snažily přemístit jablko spolužákovi za sebou pomocí brady (Apple Pass). Nakonec si vyzkoušely oloupat jablko, ten, který měl nejdelší slupku, vyhrál.(Apple Patiny). Všechny děti dostaly sladkou odměnu, Halloween si opravdu moc užily a ani si nevšimly, že se naučily mnoho anglických slovíček, vět a taky Halloweenskou básničku.

Mgr. Lenka Ševčíková

třídní učitelka 5. třídy

V pondělí 31. října se v 5. třídě objevili duchové, čarodějnice, příšery, dýně a upíři – slavili jsme Halloween. Většina dětí se už doma na tento svátek připravuje. Vydlabávají dýně, zdobí své pokoje obrázky strašidel a připravují si kostýmy a lampióny na Halloweenský průvod naší obcí.

Na začátek se děti oblékly do kostýmů a naučily se básničku Happy, Spooky Halloween.  Takto „vyparádění“jsme obešli 1. – 4. třídu, kde jsme předvedli, „jak umíme strašit.“

Ve třídě jsme si pak zahráli BINGO,  naučili se nová anglická slovíčka a zahrály si několik her. Dětem se moc líbila hra, při které lovily jablka v míse s vodou (Bobbing for Apple). Úspěch měla i hra, při které se děti ve dvou družstvech snažily přemístit jablko spolužákovi za sebou pomocí brady (Apple Pass). Nakonec si vyzkoušely oloupat jablko, ten, který měl nejdelší slupku, vyhrál.(Apple Patiny). Všechny děti dostaly sladkou odměnu, Halloween si opravdu moc užily a ani si nevšimly, že se naučily mnoho anglických slovíček, vět a taky Halloweenskou básničku.

Mgr. Lenka Ševčíková

třídní učitelka 5. třídy

Datum vložení: 21. 3. 2015 17:53
Datum poslední aktualizace: 7. 9. 2016 12:36

ONLINE:3
DNES:137
TÝDEN:2143
CELKEM:857148

dnes, sobota 25. 5. 2024
neděle 26. 5. slabý déšť 23/12 °C
pondělí 27. 5. slabý déšť 23/14 °C
úterý 28. 5. déšť 23/13 °C

Svátek má Viola

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Den Afriky
  • Mezinárodní den pohřešovaných dětí

Vize školy

Jsme školou, která poskytuje kvalitní vzdělání, poskytuje místo s přátelskou atmosférou, kde se žáci i učitelé vzájemně respektují a rodiče mají možnost podílet se na chodu školy.