Halloween v 5. třídě

Halloween v 5. třídě 1

V pondělí 31. října se v 5. třídě objevili duchové, čarodějnice, příšery, dýně a upíři – slavili jsme Halloween. Většina dětí se už doma na tento svátek připravuje. Vydlabávají dýně, zdobí své pokoje obrázky strašidel a připravují si kostýmy a lampióny na Halloweenský průvod naší obcí.
Na začátek se děti oblékly do kostýmů a naučily se básničku Happy, Spooky Halloween. Takto „vyparádění“jsme obešli 1. – 4. třídu, kde jsme předvedli, „jak umíme strašit.“

Ve třídě jsme si pak zahráli BINGO, naučili se nová anglická slovíčka a zahrály si několik her. Dětem se moc líbila hra, při které lovily jablka v míse s vodou (Bobbing for Apple). Úspěch měla i hra, při které se děti ve dvou družstvech snažily přemístit jablko spolužákovi za sebou pomocí brady (Apple Pass). Nakonec si vyzkoušely oloupat jablko, ten, který měl nejdelší slupku, vyhrál.(Apple Patiny). Všechny děti dostaly sladkou odměnu, Halloween si opravdu moc užily a ani si nevšimly, že se naučily mnoho anglických slovíček, vět a taky Halloweenskou básničku.

Mgr. Lenka Ševčíková

třídní učitelka 5. třídy

V pondělí 31. října se v 5. třídě objevili duchové, čarodějnice, příšery, dýně a upíři – slavili jsme Halloween. Většina dětí se už doma na tento svátek připravuje. Vydlabávají dýně, zdobí své pokoje obrázky strašidel a připravují si kostýmy a lampióny na Halloweenský průvod naší obcí.

Na začátek se děti oblékly do kostýmů a naučily se básničku Happy, Spooky Halloween.  Takto „vyparádění“jsme obešli 1. – 4. třídu, kde jsme předvedli, „jak umíme strašit.“

Ve třídě jsme si pak zahráli BINGO,  naučili se nová anglická slovíčka a zahrály si několik her. Dětem se moc líbila hra, při které lovily jablka v míse s vodou (Bobbing for Apple). Úspěch měla i hra, při které se děti ve dvou družstvech snažily přemístit jablko spolužákovi za sebou pomocí brady (Apple Pass). Nakonec si vyzkoušely oloupat jablko, ten, který měl nejdelší slupku, vyhrál.(Apple Patiny). Všechny děti dostaly sladkou odměnu, Halloween si opravdu moc užily a ani si nevšimly, že se naučily mnoho anglických slovíček, vět a taky Halloweenskou básničku.

Mgr. Lenka Ševčíková

třídní učitelka 5. třídy