Páťáci poznávají historickou Prahu

Páťáci poznávají historickou Prahu 1

Páťáci se v hodinách vlastivědy seznamovali s krásami historické Prahy. Vše, co se naučili z učebnice, si jeli v pátek 13.6.2014 ověřit do Prahy. Prošli jsme si Královsku cestu stejně, jako v dávné historii každý nový panovník. Obdivovali jsme Prašnou bránu, Obecní dům a Dům u Černé Matky Boží. Pak jsme se přesunuli na Staroměstské náměstí. Zastavili jsme se u Pražského poledníku a poslechli si vyprávění p. učitele Ježka o popravě 27 českých pánů v roce 1620. Nejvíce se všem líbil Pražský orloj. Prošli jsme se i po Karlově mostě. Lanovkou jsme vyjeli na Petřín a pobavili jsme se v zrcadlovém bludišti. Nakonec jsme si prohlédli Pražský hrad a chrám sv. Víta.

Výlet se všem moc líbil. Některá místa naší historie viděly děti poprvé. Věřím, že se sem brzy zase vrátí.

Chtěla bych poděkovat p. učiteli Ježkovi za poutavé vyprávění o naší hisstorii.

Více fotografií najdete na portálu semice4.rajce.net

Mgr. Lenka Ševčíková

Páťáci se v hodinách vlastivědy seznamovali s krásami historické Prahy. Vše, co se naučili z učebnice, si jeli v pátek 13.6.2014 ověřit do Prahy. Prošli jsme si Královsku cestu stejně, jako v dávné historii každý nový panovník. Obdivovali jsme Prašnou bránu, Obecní dům a Dům u Černé Matky Boží. Pak jsme se přesunuli na Sta roměstské náměstí. Zastavili jsme se u Pražského poledníku a poslechli si vyprávění p. učitele Ježka o popravě 27 českých pánů v roce 1620. Nejvíce se všem líbil Pražský orloj. Prošli jsme se i po Karlově mostě. Lanovkou jsme vyjeli na Petřín a pobavili jsme se v zrcadlovém bludišti. Nakonec jsme si prohlédli Pražský hrad a chrám sv. Víta.

Výlet se všem moc líbil. Některá místa naší historie viděly děti poprvé. Věřím, že se sem brzy zase vrátí.

Chtěla bych poděkovat p. učiteli Ježkovi za poutavé vyprávění o naší hisstorii.

Více fotografií najdete na portálu semice4.rajce.net

Mgr. Lenka Ševčíková