Menu
ZŠ Semice
ZŠ Semice okres Nymburk

Zprávy

Zobrazeno 1-30 ze 55
Exkurze do Lidic

Exkurze do Lidic

Datum: 16. 5. 2018

Ve středu 2. 5. 2018 se žáci osmé a deváté třídy ZŠ Semice vydali na exkurzi do památníku Lidice. Žáci absolvovali expozici muzea, kde jim byl

NG Veletržní palác 8. a 9. třída

NG Veletržní palác 8. a 9. třída

Datum: 22. 12. 2017

Dne 12 12. 2017 navštívila 8. a 9. třída Veletržní palác. V rámci programu jsme poznali, že nic není statické, jak by se mohlo na první pohled zdát. Ani výtvarná díla. Pohybové etudy nám pomohli

Branný den

Branný den

Datum: 10. 11. 2017

V pátek 20. října se na naší škole uskutečnil tradiční branný den – žáci byli rozděleni do skupin a plnili po družstvech jednotlivé úkoly v terénu. Osmá a devátá třída si prakticky vyzkoušela činnosti ze zdravovědy, orientace v přírodě, hod na cíl, odhad vzdálenosti aj.

HALLOWEEN 2017

HALLOWEEN 2017

Datum: 10. 11. 2017

Ve středu 1. 11. 2017 žáci 8. a 9. třídy vyráběli v rámci Pracovních činností nejrůznější ozdobné dýňové hlavy a masky, jednak ke svátku Halloween, jednak k podzimní výzdobě naší základní školy.

Výlet - 8 třída

Výlet - 8 třída

Datum: 25. 6. 2017

Výlet

Opět čokoládovna!

Opět čokoládovna!

Datum: 14. 6. 2017

I nejstarší žáci naší školy – z 8. a 9. třídy zavítali v pondělí 12. 6. 2017 do firmy Rodas v Šestajovicích. Exkurze ve výrobně čokolády

Národní  galerie v Praze

Národní galerie v Praze

Datum: 8. 6. 2017

Žáci 9.třídy se zúčastnili výukového programu Nekonečné životy materiálů ve Veletržním paláci v Praze . V dílnách si vyzkoušeli techniky grafiky a v galerii si prohlédli díla experimentální grafiky V.Boudníka a obdivovali Muchovu Slovanskou epopej.

Exkurze do památníku Terezín

Exkurze do památníku Terezín

Datum: 8. 6. 2017

Ve čtvrtek 23.2. 2017 se uskutečnila exkurze do památníku Terezín. Žáci 8. a 9. ročníku navštívili Muzeum ghetta, jádro muzea tvoří stálá výstavní expozice z roku 1991 Terezín v takzvaném konečném řešení

Exkurze – Vyšehrad - Slavín

Datum: 25. 11. 2016

Dne 15. 11. 2016 jsme se vydali do Prahy. Navštívili jsme hřbitov slavných osobností na Vyšehradě- Slavín, prohlédli jsme si i ostatní

Exkurze do ZOO

Exkurze do ZOO

Datum: 24. 11. 2016

V úterý 22.11.2016 se někteří žáci naší školy- konkrétně 7., 8., a devátá třída, také členové přírodovědného kroužku - vydali na exkurzi do ZOO Praha. Pražská ZOO je řazena mezi moderní zoologické zahrady, které návštěvníkům

Den Země

Den Země

Datum: 30. 6. 2016

Paní učitelka nám řekla, ať si připravíme, co bychom chtěli dělat na Den země, jak přispět k zlepšení životního

Den pro 7.třídu

Datum: 30. 6. 2016

Tento den 28.6.2016 jsme si parádně užili. Ráno jsme odjeli do Českého Brodu, navštívili jsme Podlipanské muzeum, kde jsme viděli památky z husitské doby a z bitvy u Lipan.
Také jsme měli možnost díky interaktivní

Akce žáků 7. třídy ve škol. roce 2015 – 2016 1

Akce žáků 7. třídy ve škol. roce 2015 – 2016

Datum: 20. 1. 2016

V září 2015 jsme se zúčastnili dopravní soutěže EDBA , v rámci evropského týdne bezpečnosti jsme se zapojili do soutěží, které souvisely s touto tématikou- jako byla jízda zručnosti, pomalá jízda, znalost

Školní výlet 6. třídy 1

Školní výlet 6. třídy

Datum: 25. 6. 2015

Ve dnech 17. a 18. 6. 2015 se uskutečnil výlet šestého ročníku. Využili jsme při něm
zázemí naší školní budovy.

Výtvarná výchova 1

Výtvarná výchova

Datum: 20. 3. 2015

Žáci šestého ročníku se při výtvarné výchově nechali inspirovat listím, které pokrývalo chodník u školy a u domů. Práce pod vedením paní J. Ambrožové se jim moc povedly.

Šesťáci a osmáci 1

Šesťáci a osmáci

Datum: 20. 3. 2015

Na začátku tohoto roku jsem se stala třídní učitelkou šesté třídy.
Druhý den jsem potkala žáky své třídy na dvoře, trhali větvičky stromu. Chtěla jsem je napomenout, ale řekli mi: „ To máme pro osmáky“. Chvíli mi vrtalo hlavou na co asi žáci osmého ročníku potřebují větve, ale pak jsem si řekla, že na výtvarnou výchovu.
Za chvíli jsem, ale ve třídě zjistila, že osmáci jsou zvířátka, které šesťáci chovají od třetího ročníku a vzorně se o ně starají i o prázdninách.

Kroužek Aj 5. třída - zakončení školního roku 1

Kroužek Aj 5. třída - zakončení školního roku

Datum: 20. 3. 2015

Ve čtvrtek 29.5.2014 páťáci zakončili kroužek Aj.Na kroužek angličtiny chodili v 1. a ve 2. třídě a pak opět ve 4. a 5. třídě. Svoje znalosti angliččtiny si každým rokem zdokonalovali a rozšiřovali. Nová slovíčka si procvičovali v písničkách, v křížovkách, při práci na PC. Nejraději hráli hry: POP - numbers, POP - letters, POP - Sight Words, Catch the fly a Shark.

Všechny děti bych chtěla moc pochválit. Na závěr hodiny dostaly diplom a sladkou odměnu.

Dětem přeji krásné prázdniny a věřím, že jim ten elán a radost z učení angličtiny vydrží i v příštím roce.

Více fotografií najdete na portálu www.semice4.rajce.net

Mgr. Lenka Ševčíková

Páťáci poznávají historickou Prahu 1

Páťáci poznávají historickou Prahu

Datum: 20. 3. 2015

Páťáci se v hodinách vlastivědy seznamovali s krásami historické Prahy. Vše, co se naučili z učebnice, si jeli v pátek 13.6.2014 ověřit do Prahy. Prošli jsme si Královsku cestu stejně, jako v dávné historii každý nový panovník. Obdivovali jsme Prašnou bránu, Obecní dům a Dům u Černé Matky Boží. Pak jsme se přesunuli na Staroměstské náměstí. Zastavili jsme se u Pražského poledníku a poslechli si vyprávění p. učitele Ježka o popravě 27 českých pánů v roce 1620. Nejvíce se všem líbil Pražský orloj. Prošli jsme se i po Karlově mostě. Lanovkou jsme vyjeli na Petřín a pobavili jsme se v zrcadlovém bludišti. Nakonec jsme si prohlédli Pražský hrad a chrám sv. Víta.

Výlet se všem moc líbil. Některá místa naší historie viděly děti poprvé. Věřím, že se sem brzy zase vrátí.

Chtěla bych poděkovat p. učiteli Ježkovi za poutavé vyprávění o naší hisstorii.

Více fotografií najdete na portálu semice4.rajce.net

Mgr. Lenka Ševčíková

Sportovní den pro 4. a 5. třídu 1

Sportovní den pro 4. a 5. třídu

Datum: 20. 3. 2015

V úterý 24.6.2014 si pan učitel Pavliš připravil pro děti ze 4. a 5. třídy Sportovní den. Počasí nám vyšlo a děti si zazávodily ve třech disciplínách: trénovaly skok do dálky, hod míčkem a sprint. Jako rozhodčí a zapisovatelé se osvědčili naši odcházející deváťáci. Povzbuzovali všechny k lepším výkonům a měřili a zapisovali výsledky. Všichni se snažili a překonávali často sami sebe. Bohužel došlo k úrazu, Marek si při skoku do dálky zlomil nohu, snažil se o nejdelší skok. Všichni mu přejeme brzké uzdravení a doufáme, že se zase brzy ukáže na hřišti.

Více fotografií najdete na portálu: semice4.rajce.net

Mgr. Josef Pavliš, Mgr. Lenka Ševčíková

Stanování a cyklovýlety do okolí Semic 1

Stanování a cyklovýlety do okolí Semic

Datum: 20. 3. 2015

Poprvé v letošním roce jsme uspořádali pro 4. a 5. třídu „Školu na dvoře.“ Od 19. do 21. 5. 2014 jsme stanovali na školním dvoře a podnikali cyklovýlety do okolí Semic. Děti se rozdělily do dvou skupin podle výkonnosti. Obě skupiny najezdily asi 50 km. Navštívili jsme cukrárnu v Přerově nad Labem, prošli si Botanicus v Ostré, zajeli si na jezero v Sadské a někteří si zahráli i fotbalový turnaj v Lysé nad Labem. První večer jsme si opekli buřty a druhý jsme fandili našim hokejistům. Stihli jsme během pobytu vyřešit zajímavé logické rébusy a hříčky a proběhli i okolí fotbalového hřiště při plnění úkolů v Orientačním závodě. Zázemí jsme měli ve škole, o výborné večeře se nám postaral pan kuchař, všem moc chutnalo. Počasí se nám opravdu vydařilo, děti si užily 3 dny léto a na závěr dostaly diplom a sladkou odměnu. Stanování bylo fajn a děti doufají, že si tuhle bezva akci zase někdy zopakují.

Více fotografií najdete na portálu http://semice4.rajce.idnes.cz/

Mgr. Lenka Ševčíková a Mgr. Josef Pavliš

Archeopark Všestary a bojiště Chlum - 5. třída 1

Archeopark Všestary a bojiště Chlum - 5. třída

Datum: 20. 3. 2015

Ve čtvrtek 3.10.2013 se žáci 5. a 6. třídy vypravili do Centra experimentální archeologie ve Všestarech u Hradce Králové. Exkurze byla rozdělena na dvě části. V první části jsme si prohlédli muzeum, zhlédli film o vzniku osady a ve druhé části jsme navštívili pravěkou vesnici. Prohlédli jsme si pravěká obydlí a vyzkoušeli si, jak je těžké pracovat s pravěkými nástroji - broušení kamene, drcení mouky pomocí kamenů z obilných zrníček, obdělávání pole dřevěnými motykami.
Jeli jsme se podívat i na blízké bojiště Chlum. „Válečná“ atmosféra místa všechny tak nadchla, že si zkusili taky trochu zabojovat. Šišky a klacky jim bohatě stačily.
Počasí se nám vydařilo a exkurze se všem moc líbila.


Více fotografií najdete na portálu www.semice4.rajce.net


Mgr. Lenka Ševčíková a Roman Ježek

Hrajeme šachy v hodině geometrie 1

Hrajeme šachy v hodině geometrie

Datum: 20. 3. 2015

Hrajeme šachy v hodině geometrie

I při vyučování se můžeme bavit. Dokladem toho je jedna z posledních hodin geometrie. Učili jsme se souřadnice bodů. Učivo jsme si procvičili ve hře. Zahráli jsme si šachy. Na konci hodiny už všichni uměli určit souřadnice bodů, jen Marek s Ondrou se pořádně zapotili.

Více fotografií najdete na portálu www.semice4.rajce.net

Mgr. Lenka Ševčíková

třídní učitelka 5. třídy

Přednáška: „Objev svůj rytmus“ 4. a 5. třída 1

Přednáška: „Objev svůj rytmus“ 4. a 5. třída

Datum: 20. 3. 2015

V pondělí 25.11.2013 se 4. a 5. třída zúčastnily přednášky „Objev svůj rytmus.“ Přednáška byla koncipována k prevenci patologických jevů, organizovala ji společnost Harmonia Universalis. Program byl založen na rytmických a hudebních hrách. Děti si vyzkoušely hraní na cizokrajné a na neobvyklé nástroje. Hrály podle „kapelníka“, který jim ukazoval svým tělem, jak mají hrát. Cílem bylo vnímat rytmus kolem sebe: v přírodě, v životě, vnímat nejenom všechny zvuky, ale taky ticho...


Více fotografií najdete na portálu www.semice4.rajce.net.cz

Mgr. Lenka Ševčíková
třídní učitelka 5. třídy

Soutěžíme v angličtině s Cambridge University Press – Aj kroužek 5. tř. 1

Soutěžíme v angličtině s Cambridge University Press – Aj kroužek 5. tř.

Datum: 20. 3. 2015

V letošním roce se žáci 5. třídy (kroužek Aj) poprvé zapojili do anglické soutěže s Cambridge University Press s názvem Cambridge Competition 2013-2014. Soutěž je v letošním roce zaměřena na mladší žáky 4. a 5. tříd a na jejich čtenářskou gramotnost. Každých 14 dní je zveřejněn jeden soutěžní úkol v angličtině, který má podobu pracovního listu. Celkem se pokusíme splnit 4 úkoly.
Začali jsme 7. listopadu ...


Sami si můžete zkusit přečíst a přeložit článek

http://www.cambridge.org/servlet/file/store7/item6438047/version1/SFF_MOVERS_ONLINE_SCREEN.pdf

Mgr. Lenka Ševčíková
třídní učitelka 5. třídy

Halloween na kroužku angličtiny v 5. třídě 1

Halloween na kroužku angličtiny v 5. třídě

Datum: 20. 3. 2015

I na kroužku angličtiny v 5. třídě jsme slavili Halloween. Někteří se opět oblékli do kostýmů a patřičně se namalovali. Potom jsme si vyrobili Halloweenské přání a taky duchy na zavěšení a vyzdobení pokoje. Zpívali jsme Halloweenské písničky a tancovali tanec s kostlivcem. Všichni si na závěr zasloužili sladkou odměnu.


Více fotografií najdete na portálu www.semice4.rajce.net.cz
Mgr. Lenka Ševčíková

Projektový den- Halloween v 5. třídě 1

Projektový den- Halloween v 5. třídě

Datum: 20. 3. 2015

Projektový den - Halloween v 5. třídě
Ve čtvrtek 31. října a v pátek 1. listopadu se v 5. třídě objevili duchové, čarodějnice, příšery, dýně a upíři – slavili jsme Halloween.
Zjistili jsme, proč se některým dýním říká „pumpkin“ a některým „Jack-o'-lantern“, přečetli jsme si českou i anglickou básničku na Halloween a zazpívali jsme si a „zaspellovali“ písničku H-A-double L-O-W-double E- N spells Halloween. Podle anglického diktátu jsme si vybarvili The Haunted House, doplnili křížovku a vyrobili si z papíru „Jack-o'-lantern“ and „spider“.
Po oba dny jsme hráli Halloweenské BINGO, zpívali další anglické Halloweenské písničky, naučili se nová anglická slovíčka a zahráli si několik her. Dětem se moc líbila hra, při které lovily jablka v míse s vodou (Bobbing for Apple). Úspěch měla i hra, při které se děti ve dvou družstvech snažily přemístit jablko spolužákovi za sebou pomocí brady (Apple Pass). Nakonec si vyzkoušely oloupat jablko, ten, který měl nejdelší slupku, vyhrál.(Apple Patiny). Všechny děti dostaly sladkou odměnu, Halloween si opravdu moc užily a ani si nevšimly, že se naučily mnoho anglických slovíček, vět a taky Halloweenskou básničku.

Více fotografií najdete na portálu www.semice4.rajce.net.cz
Mgr. Lenka Ševčíková
třídní učitelka 5. třídy

Plavání 1. a 5. třída 1

Plavání 1. a 5. třída

Datum: 20. 3. 2015

Jako každý rok i letos se naše škola zúčastnila plaveckého výcviku v Čelákovicích.
Kurz měl opět 5 lekcí, začali jsme již 10.9. a skončili 8.10. Děti se velice nerady loučily s bazénem a výbornými plavčíky. Voda v bazénu byla vždy pěkně teplá a plavčíci dobře naladěni. Plavčíci všechny děti na závěrečné hodině moc chválili. Prvňáčci se naučili nebát se vody a páťáci si vyzkoušeli tři plavecké styly: prsa, znak i kraul a zlepšili se i ve výkonech. Na závodech si zkusili 25 m prsa, ti nejšikovnější i 50 m a 25 m znak. Na závěr děti dostaly i tradiční Mokré vysvědčení. Všichni se už těšíme na příští plavání.

Více fotografií najdete na portálu www.semice4.rajce.net

Mgr. Lenka Ševčíková, Bc. Martina Staňková
třídní 5. a 1. třídy

4. třída kroužek Aj – skládáme věty 1

4. třída kroužek Aj – skládáme věty

Datum: 20. 3. 2015

Žáci 4. třídy si na kroužku Aj procvičovali skládání vět. Věty z pracovního sešitu jsme si nejprve přeložili a pak je složili. Využili jsme k tomu několik nových her, které škola zakoupila díky grantu „Cesta k Inkluzi“. Při hledání slov si děti užily legraci a zopakovaly si anglickou abecedu a spelling.
Věřím, že vše využijí při hodinách AJ.
Více fotografií najdete na portálu www.semice4.rajce.net.cz
Mgr. Lenka Ševčíková
tř. učitelka 4. třídy

Kroužek Aj 4. třída – zakončení školního roku 1

Kroužek Aj 4. třída – zakončení školního roku

Datum: 20. 3. 2015

Ve čtvrtek 30.5.2013 čtvrťáci zakončili kroužek Aj. Na kroužek angličtiny chodili jako malí v 1. a ve 2. třídě. V letošním roce si na kroužku znalosti angličtiny dále rozšiřovali a procvičovali. Slovíčka si procvičovali v písničkách, hrách a na interaktivní tabuli.
Všechny děti bych chtěla moc pochválit.
Přeji všem krásné prázdniny a budu se na ně těšit opět příští školní rok.
Mgr. Lenka Ševčíková

Kroužek Aj DYS 4. třída – zakončení školního roku 1

Kroužek Aj DYS 4. třída – zakončení školního roku

Datum: 20. 3. 2015

V pátek 31.5.2013 čtvrťáci zakončili kroužek Aj DYS. Na kroužku si procvičovali učivo z hodiny Aj. Zkoušeli si fráze i rozhovory, skládali slovíčka. Nejvíce si oblíbili hry na interaktivní tabuli.
Všechny děti bych chtěla moc pochválit.
Dětem přeji krásné prázdniny a budu se na ně těšit opět příští školní rok.
Mgr. Lenka Ševčíková

Zobrazeno 1-30 ze 55

Škola

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE:2
DNES:345
TÝDEN:2351
CELKEM:857356

Aktuální počasí

dnes, sobota 25. 5. 2024
slabý déšť 22 °C 12 °C
neděle 26. 5. slabý déšť 23/12 °C
pondělí 27. 5. slabý déšť 23/14 °C
úterý 28. 5. déšť 23/13 °C

Svátek

Svátek má Viola

Státní svátky a významné dny na dnešek:

  • Den Afriky
  • Mezinárodní den pohřešovaných dětí

Certifikát

Základní škola Semice, okres Nymburk - idatabaze.czZákladní školy - idatabaze.cz

Vize školy

Jsme školou, která poskytuje kvalitní vzdělání, poskytuje místo s přátelskou atmosférou, kde se žáci i učitelé vzájemně respektují a rodiče mají možnost podílet se na chodu školy.