Projektový den- Halloween v 5. třídě

Projektový den- Halloween v 5. třídě 1

Projektový den - Halloween v 5. třídě
Ve čtvrtek 31. října a v pátek 1. listopadu se v 5. třídě objevili duchové, čarodějnice, příšery, dýně a upíři – slavili jsme Halloween.
Zjistili jsme, proč se některým dýním říká „pumpkin“ a některým „Jack-o'-lantern“, přečetli jsme si českou i anglickou básničku na Halloween a zazpívali jsme si a „zaspellovali“ písničku H-A-double L-O-W-double E- N spells Halloween. Podle anglického diktátu jsme si vybarvili The Haunted House, doplnili křížovku a vyrobili si z papíru „Jack-o'-lantern“ and „spider“.
Po oba dny jsme hráli Halloweenské BINGO, zpívali další anglické Halloweenské písničky, naučili se nová anglická slovíčka a zahráli si několik her. Dětem se moc líbila hra, při které lovily jablka v míse s vodou (Bobbing for Apple). Úspěch měla i hra, při které se děti ve dvou družstvech snažily přemístit jablko spolužákovi za sebou pomocí brady (Apple Pass). Nakonec si vyzkoušely oloupat jablko, ten, který měl nejdelší slupku, vyhrál.(Apple Patiny). Všechny děti dostaly sladkou odměnu, Halloween si opravdu moc užily a ani si nevšimly, že se naučily mnoho anglických slovíček, vět a taky Halloweenskou básničku.

Více fotografií najdete na portálu www.semice4.rajce.net.cz
Mgr. Lenka Ševčíková
třídní učitelka 5. třídy

Projektový den - Halloween v 5. třídě

Ve čtvrtek 31. října a v pátek 1. listopadu se v 5. třídě objevili duchové, čarodějnice, příšery, dýně a upíři – slavili jsme Halloween.
Zjistili jsme, proč se některým dýním říká „pumpkin“ a některým „Jack-o'-lantern“, přečetli jsme si českou i anglickou básničku na Halloween a zazpívali jsme si a „zaspellovali“ písničku H-A-double L-O-W-double E- N spells Halloween. Podle anglického diktátu jsme si vybarvili The Haunted House, doplnili křížovku a vyrobili si z papíru „Jack-o'-lantern“ and „spider“.
Po oba dny jsme hráli Halloweenské BINGO, zpívali další anglické Halloweenské písničky, naučili se nová anglická slovíčka a zahráli si několik her. Dětem se moc líbila hra, při které lovily jablka v míse s vodou (Bobbing for Apple). Úspěch měla i hra, při které se děti ve dvou družstvech snažily přemístit jablko spolužákovi za sebou pomocí brady (Apple Pass). Nakonec si vyzkoušely oloupat jablko, ten, který měl nejdelší slupku, vyhrál.(Apple Patiny). Všechny děti dostaly sladkou odměnu, Halloween si opravdu moc užily a ani si nevšimly, že se naučily mnoho anglických slovíček, vět a taky Halloweenskou básničku.

Více fotografií najdete na portálu www.semice4.rajce.net.cz

Mgr. Lenka Ševčíková